معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری گفت: پایان دیدار گرم روز گذشته روسای جمهوری ایران و روسیه خاطره انگیز شد و پوتین سپری را به روحانی هدیه داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «پرویز اسماعیلی» در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: دیدار عصر دوشنبه 7 مهر 93 ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه با دکتر روحانی که بعد از نشست موفق سران ساحلی دریای خزر در آستاراخان روسیه برگزار شد، بسیار صمیمی بود.

وی اظهار داشت: چهار دیدار دو رییس جمهوری ایران و روسیه طی یکسال، نشان از شتابی دارد که دو کشور بزرگ و همسایه برای توسعه روابط آغاز کرده اند.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه پایان دیدار گرم پوتین - روحانی خاطره انگیز هم شد، گفت: رییس جمهوری روسیه دستور داد کارکنان کاخ کرملینِ آستاراخان (قلعه تاریخی تسیخ هاوس که در جنگ جهانی اول دژ و انبار مهمات بوده است) قابی را برای هدیه به رییس جمهوری ایران بیاورند. آوردند. سنگین و با ابهت بود. کمی هم ضربه خورده بود.

اسماعیلی تصریح کرد: درون قاب، سپر رزمی یکی از سربازان شاه عباس اول (قرن هفدهم) از جنس برنز و طلا و مربوط به جنگی بوده که در آن دوره (1603 تا 1618 میلادی) میان ترکیه و ایران رخ داده است.

اسماعیلی اضافه کرد: پوتین آخرین جمله ای که با خنده گفت، این بود: «ظاهرا این سپر بدست حریف افتاده، اما ایران برنده آن نبرد بود.» جلسه با صمیمیت و خرسندی حاضران پایان یافت.