استاندار زنجان با بیان این‌که سفر دکتر روحانی به استان زنجان 30 مهر انجام خواهد شد، گفت: رییس‌جمهور روز چهارشنبه (30 مهرماه) وارد فرودگاه زنجان شده و پس از استقبال رسمی در فرودگاه، سخنرانی عمومی در استادیوم کارگران خواهد داشت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،"جمشید انصاری" با اشاره به اینکه در این سفر رییس‌جمهور را تعدادی از اعضای هیئت دولت و معاونان وی همراهی خواهند کرد، گفت: سفرهای این دوره دولت تفاوتی با سفرهای انجام شده در دولت‌های نهم و دهم دارد و آن سفر استانی رییس‌جمهور است نه هیأت دولت. در این سفر کل اعضای هیأت دولت به استان نمی‌آیند و جلسه هیأت دولت تشکیل نخواهد شد، به همین خاطر مصوبات دولت هم در این سفر به تصویب نمی‌رسد، ولی رییس‌جمهور تصمیماتی اتخاذ می‌کند که در جریان سفر اعلام خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه رییس‌جمهور پس از استقبال رسمی در فرودگاه، سخنرانی عمومی در استادیوم کارگران داشته و با مردم استان دیدار خواهد کرد، ادامه داد: دکتر روحانی در طول روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در زنجان حضور داشته و جلساتی با منتخبان مردم، روحانیون و ایثارگران خواهد داشت. همچنین جلسه‌ای با عنوان "توسعه و سرمایه‌گذاری" استان با حضور کارآفرینان و 60 شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری کشور و بانک‌های بزرگ برگزار خواهد شد و در نهایت در جلسه شورای اداری استان شرکت کرده و در صورتی که فرصت شود از یک یا دو مجموعه و یا پروژه نیز بازدید به عمل خواهد آورد.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به اهداف این سفر و دستاوردهایی که به همراه خواهد داشت، اظهار کرد: سفر رییس‌جمهور به زنجان قطعاً یک فرصت بزرگ برای استان است، چرا که وی به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور و به استناد اصل 126 قانون اساسی، همه اختیارات مربوط به برنامه و بودجه و مسایل اقتصادی کشور را در اختیار دارد و می‌تواند منشأ اتخاذ تصمیمات مهمی برای استان باشد که جهت‌گیری توسعه استان را تغییر داده و یا شتاب ببخشد.

انصاری یادآور شد: در طول یک‌سال گذشته و پس از استقرار دولت جدید، مجموعه‌ای از کارهایی را آماده‌سازی کرده‌ایم که شاید نتایج پیگیری بخشی از آن‌ها در این سفر نهایی شود، لذا امیدواریم با تاکید و حمایتی که دولت از اجرای این طرح‌ها و پروژه‌ها خواهد کرد، بتوانیم با قوت و استحکام آن‌ها را دنبال کنیم. همچنین در طول یک ماه گذشته جلسات متعددی با وزرا، معاونان رییس‌جمهور و مدیران بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور برگزار کرده‌ایم که در چند زمینه نیز هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است، لذا امیدواریم تصمیمات بزرگی که در سفرهای قبلی دولت و روسای جمهور به استان گرفته شده و تاکنون این تصمیمات به هر دلیلی نتایج‌اش عملیاتی نشده است، بتوانیم یک نقطه پایانی بر بلاتکلیفی این پروژه‌ها گذاشته و عزم دولت را برای اجرای نهایی این پروژه‌ها جذب کنیم.

وی با اشاره به اینکه اهتمام به طرح‌هایی مثل پروژه‌های نفت و گاز استان، طرح بزرگ پتروشیمی، پالایشگاه، طرح‌هایی که برای پتروشیمی در مناطق استان مثل خدابنده و هیدج در نظر گرفته شده، طرح‌های بزرگی مثل منطقه ویژه اقتصادی که سال‌ها است قول آن داده شده است، جزو برنامه‌های این سفر خواهد بود، تصریح کرد: تلاش خواهد شد بعضی از پروژه‌های مهم استان که به دلیل عدم تامین منابع مالی ناتمام مانده، موافقت دولت را برای تامین منابع مالی و به بهره‌برداری رساندن آن‌ها تا پایان سال اینده بگیریم. همچنین امیدواریم بتوانیم طرح‌های بسیار مهم استان را از بلاتکلیفی خارج کنیم.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه برنامه‌های سفر در مرکز استان پیش‌بینی شده و برای هر یک از شهرستان‌های استان یکی از وزرا و یا معاونان رییس‌جمهور به عنوان نماینده حضور خواهد داشت، افزود: این در حالی است که مسایل منطقه از نزدیک و در حوزه اختصاصی بررسی خواهد شد، به همین دلیل پیشنهاد دادیم در شهرستان‌ها وزرایی حضور پیدا کنند که مشکلات بیشتری در حوزه کاری آن وزیر در آن شهرستان داریم.

انصاری با تأکید بر اینکه به دنبال این نیستیم که در یک سفر رییس‌جمهور به استان تمام مشکلات استان را مطرح کنیم، بیان کرد: قرار نیست همه مشکلات در یک دوره حل شود. هنر ما می‌تواند اولویت‌گذاری درستی برای خواسته‌ها و مطالبات و مشکلات استان باشد. آن چیزی را مطرح کنیم که برای ما مهم‌تر است و دولت بتواند در حل آن به ما کمک کند. در واقع نگاه و رویکرد ما در شناسایی و طرح مطالباتی که با رییس‌جمهور و اعضای هیئت دولت خواهیم داشت، اولویت‌گذاری‌ها و طرح مسایلی که برای گروه‌های بیشتری از مردم اهمیت داشته و می‌تواند تحول و جهشی را در توسعه استان به دنبال داشته باشد، است.