به گزارش گروه سیای خبرگزاری برنا،مردم بوشهر در آیین استقبال از رییس جمهوری و هیات همراه سنگ تمام گذاشتند؛ بسیاری از شهروندان از حدود سه ساعت پیش از ورود رییس جمهوری خود را به ورزشگاه شهید بهشتی این شهر رساندند تا با رییس دولت یازدهم دیدار کنند.

از یک ساعت پیش از ورود رییس جمهوری به ورزشگاه و پس از پرشدن زمین چمن استادیوم از استقبال کنندگان به حاضران اجازه داد شد تا در سکوها نیز استقرار داشته باشند.

تعداد زیادی از مردم حاضر در ورزشگاه شهید بهشتی را شهروندان ساکن در شهرستان های مختلف بوشهر تشکیل می دادند.

در یک اقدام خوب و پسندیده دورتادور ورزشگاه شهید بهشتی به تصاویری از شهدای سرافراز استان بوشهر مزین شده بود.

جمعی از عشایر ایل قشقایی ساکن در استان بوشهر نیز با لباس محلی خود در ورزشگاه حاضر و منتظر دیدار با رییس جمهوری بودند.

پخش سرودها و نواهای محلی و رقص پرچم های سه رنگ میهن اسلامی بر دستان جمعیت حاضر در ورزشگاه پیش از حضور رییس جمهوری شور و وجد خاصی را به این مکان بخشیده بود.

چند ایستگاه صلواتی که توسط ستادهای استقبال مردمی از رییس جمهوری در اطراف ورزشگاه شهید بهشتی مستقر شده بود و آنان با چای و شربت از استقبال کنندگان پذیرایی می کردند.

به علت استقبال گسترده مردم بوشهر در طی مسیر از فرودگاه، خودرو حامل رییس جمهوری با حدود دو ساعت تاخیر و ساعت 11 صبح به ورزشگاه شهید بهشتی رسید.

«صل علی محمد یاور رهبر آمد»، «روحانی روحانی مقدمت نورانی نورانی» و «دولت شایسته ما خوش آمدی به شهر ما» از جمله شعارهای جمعیت حاضر در خوشامدگویی به رییس جمهوری و هیات همراه بود.

رییس جمهوری صحبت های خود را پس از سخنرانی آیت الله «غلامعلی صفایی بوشهری» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و «مصطفی سالاری» استاندار بوشهر آغاز کرد.

جمعیت حاضر در ورزشگاه در حین سخنرانی رییس جمهوری از جمله هنگام اعلام تصویب منطقه اقتصادی بوشهر از سوی دولت به ابراز احساسات پرداختند و دکتر روحانی را تشویق کردند.

برخی از حاضران در ورزشگاه نیز پارچه نوشته ای در دست گرفته و خواستار ارتقای بخش های مختلف این استان در ساختار تقسیمات کشوری بودند.

بسیاری از مردم با وجود اطلاع رسانی در خصوص طرح درخواست ها و پیشنهادهای خود از طریق تماس با تلفن 111 به عنوان سامانه ارتباط مردم و دولت (سامد) از طریق نامه نگاری خواستار انتقال درخواست ها و پیام های خود به رییس جمهوری بودند.

رییس جمهوری در دوازدهمین دور از سفرهای استانی صبح سه شنبه به همراه جمعی از اعضای کابینه وارد استان بوشهر شد.

شرکت در جلسه توسعه و سرمایه گذاری و دیدار با علما، ایثارگران، نخبگان و برگزیدگان استانی، حضور در جلسه شورای اداری و شرکت درنشست خبری با نمایندگان رسانه های استانی، از برنامه های سفر دو روزه رییس جمهوری به استان بوشهر است.

به گفته رییس جمهوری در جریان این سفر 11 پروژه با بیش از 6 هزار میلیارد ریال اعتبار برای سرعت بخشیدن به عمران و آبادانی استان بوشهر به تصویب دولت می رسد.

رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید پیش از این به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان و خراسان جنوبی سفر کرده اند.