اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) در مراسم افتتاح بخش بخار سیکل ترکیبی پره‌سر با قدردانی از گروه مپنا برای انجام این کار بزرگ از بخش خصوصی کشور دعوت کرد تا نسبت به سرمایه گذاری در صنعت برق اقدام کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در شرایط سختی قرار داد و وزیر نیرو در بیشتر جلسات موضوع بدهی به شرکت‌های تولید کننده برق و پیمانکاران را به عنوان یک مشکل جدی مطرح می‌کند تا برای حل آن راهکاری پیدا شود.

جهانگیری ادامه داد: در دولت گذشته از شرکت‌های تولیدکننده برق و شرکت‌های آب پول‌هایی گرفته می‌شد تا برای پرداخت یارانه‌ نقدی به مردم هزینه شود اما از سال گذشته و در دولت تدبیر و امید این روند متوقف شد و تصمیم گرفتیم از شرکت های آب پولی نگیریم و از بخش برق نیز میزان دریافت را کاهش داده‌ایم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ضرورت افزایش ظرفیت تولید برق کشور خاطرنشان کرد: باید سالانه 5000 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنیم و برای این منظور لازم است که همواره ایجاد ظرفیت 15000 مگاوات را در دست انجام داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و توانمندی کشور برای ساخت این نیروگاه‌ها گفت: احداث این نیروگاه‌ها از اولویت های وزارت نیرو است؛ چرا که هم ظرفیت تولید برق را افزایش می‌دهد و هم از نظر زیست محیطی مطلوب تر است.