به گزارش سرویس سیاسی برنا، به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، رییس‌جمهور در دیدار معاون رییس‌جمهور زنگبار كه به منظور شركت در جشن جهانی نوروز به ایران سفر كرده است با اشاره به روابط  روبه گسترش دو كشور گفت: امروز در فرهنگ دو كشور احترام، دوستی، پاكی و عدالت جایگاه بسیار والایی دارد موضوعاتی كه نیاز امروز بشر است.

رییس‌جمهور با بیان اینكه نوروز عید همگرایی بین انسان‌هاست، گفت: نوروز عید دوست داشتن دیگران و كنار گذاشتن كینه‌ها است و این جشن متعلق به همه ملت‌های جهان است.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه از آمادگی كشورمان برای گسترش هر چه بیشتر همكاری‌های فیمابین خبر داد و گفت: ایران آمادگی دارد علاوه بر توافقات گذشته مناسبات را در سایر زمینه‌ها نیز گسترش دهد.

معاون رییس‌جمهور زنگبار نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران و زنگبار از گذشته تا به امروز روابط بسیار مثبتی داشته‌اند كه امیدوارم این روابط هر چه بیشتر تعمیق پیدا كند.

وی ضمن تبریك سال جدید گفت: امیدوارم برگزاری این جشن باعث تقویت همكاری‌ها بین تمامی كشورها شود و در این زمینه زنگبار آماده هر گونه همكاری می‌باشد.