کامران دانشجو وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، درباره رویکردهای وزارت متبوع خود در سال جهاد اقتصادی گفت: دانشگاه های ما به لحاظ کمیت به اندازه کافی رشد داشته و کاری که باید انجام شود این است که باید دانشگاه‌های کشور از لحاظ کیفیت در چگونگی آموزش و پژوهش تقویت شود.

وی ادامه داد: پژوهش ها در دانشگاه های کشور با توجه به آیین‌نامه ارتقایی که در سال 89 ابلاغ شده باید به سمتی برود که گره‌ها و مشکلات کاربردی مملکت را بیشتر از گذشته حل کرده و بیش از وضع موجود کارگشا باشد.

دانشجو گسترش تحصیلات تکمیلی را ازدیگر برنامه‌های مهم وزارت علوم در سال 90 عنوان کرد و افزود: موضوع گسترش تحصیلات تکمیلی در قالب برنامه پنجم توسعه نیز به ما اعلام شده است.

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گسترش روابط بین الملل با کشورهای اطراف را از دیگر رویکردهای این وزارتخانه در سال جهاد اقتصادی دانست و تصریح کرد: از اواخر سال 89 موضوع طراحی و احداث دانشگاه‌هایی در کشورهای اطراف را آغاز کردیم و تاکنون نیز چند مورد آن به نتیجه رسیده است.

وی یادآورشد: بنده در مجلس برنامه ای کلی را ارایه کردم که این برنامه مقطعی نبوده و وزارت علوم براساس سال برنامه به جلو می رود و در سال 89 توانست طبق آن به اهداف خود تاحد زیادی دسترسی پیدا کند و ان شاء الله در سال جدید نیز مطابق همان برنامه فعالیت و کارها را ادامه می دهیم.