به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهور طی حكمی روح الله احمدزاده كرمانی را به سمت «معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب كرد.

متن كامل پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر گرامی جناب آقای روح الله احمد زاده كرمانی
نظر به تعهد، شناخت و تجارب ارزشمند، جنابعالی را به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب می‌نمایم.

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از موضوعات مهمی است كه شناسایی، شناساندن و بهره‌گیری هر چه بیشتر از آنها می‌تواند دستاوردهای گسترده و متنوعی را برای كشور به همراه آورد. توجه فراگیر به ذخایر عظیم فرهنگی – تاریخی و میراث گران‌بهای مادی و معنوی موجب خودباوری، شكوفایی و بسیج توانمندی‌های ملی برای نیل به قله‌های رفیع پیشرفت و افتخار خواهد بود.

این امر در كنار مزایای فراوان گردشگری از جمله تحكیم وحدت ملی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، بر اهمیت استراتژیك گردشگری تاكید می كند. صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران كه شهره آفاق جهانی است از مصادیق مهم میراث مادی و معنوی و از جاذبه‌های مهم گردشگری و از همین رو شایسته برنامه‌ریزی و تدبیر جدی برای احیاء و گسترش است.

انتظار می رود ضمن استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه های كارشناسان، اساتید، هنرمندان گرامی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر در حوزه‌های یاد شده، شاهد تداوم تلاش‌های موثر چند سال اخیر و ارتقای آن در آینده باشیم. موفقیت شما را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) از درگاه خداوند بزرگ مسالت می‌كنم.