به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس مركز ارتباطات اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس جمهور در واكنش به مصاحبه عباس سلیمی نمین، اظهار داشت: در این مصاحبه در كمال تعجب رییس جمهور محترم متهم به تلاش جهت ابقاء برای دو دوره دیگر می‌شود كه این اظهارات خلاف واقع و ناشی از خیال‌پردازی و وهم‌گرایی مصاحبه كننده بوده و به شدت تكذیب می‌ شود.

محمد شیخان در گفتگویی با انتقاد از مطالبی كه عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در مصاحبه با یك خبرگزاری علیه دولت و شخص رییس جمهور بیان داشته است، تصریح كرد: به رغم تاكیدات موكد رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر حفظ آرامش و همدلی و تلاش در مسیر خدمت به مردم و اعتلای كشور، متأسفانه آقای سلیمی نمین در تازه‌ترین هجمه علیه دولت خدمتگزار و رییس‌جمهور عدالت‌محور، در این مصاحبه مطالب موهنی را به رییس جمهور و مجموعه دولت نسبت داده است.

وی با بیان این مطلب افزود: این مطالب مصداق بارز توهین، افترا و نشر اكاذیب بوده و هدفی جز تشویش و تحت تاثیر قرار دادن اذهان عمومی برای اهدافی خاص را نمی‌توان از آن استنتاج كرد.

رییس مركز ارتباطات اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس جمهور افزود: دولت در این مصاحبه در حالی به اقدام خلاف قانون و برخی مسائل پیش پا افتاده متهم می‌شود كه همواره تلاش كرده دامن خود را از مسائل حاشیه‌ای به دور نگه داشته و خدمت به نظام، پایبندی به قانون و پیاده‌سازی منویات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهد و این موضوع بارها مورد تایید و تشویق رهبر فرزانه انقلاب نیز قرار گرفته است.

شیخان تصریح كرد: دولت نهم و دهم به اعتراف دوست و دشمن و دلسوزان نظام، موفق‌ترین و قانونمندترین دولت پس از انقلاب اسلامی بوده و بدون كوچك‌ترین وابستگی جناحی و سیاسی و با تلاش شبانه‌روزی، گفتمان امام راحل و آرمان‌های انقلاب اسلامی را در داخل كشور و جهان تقویت و احیا كرده است.

رییس مركز ارتباطات اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس جمهور با تاكید بر ضرورت حفظ آرامش و پرهیز از القای دوگانگی و تنش در كشور تصریح كرد: همگان باید این بیانات رهبر فرزانه انقلاب را آویزه گوش خود كنند كه فرموده‌اند شرایط كنونی كشور بسیار آرام‌ و روحیه مردم مستحكم است بنابراین نباید مسئولان و نخبگان سیاسی و فرهنگی و فعالان مطبوعات به گونه‌ای سخن بگویند یا مطلبی منتشر كنند كه القای نبود آرامش و دو دستگی در كشور شود زیرا این موضوع خلاف واقع است.

شیخان در پایان تاكید كرد كه از دستگاه قضایی انتظار می‌رود در مقابل سخنان افراد تنگ نظر و كوته‌بین كه دولت برآمده از اراده مردم را با تهمت و افترا مورد هجمه قرار می‌دهند طبق قانون و عدالت برخورد كند.