به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، حسن علی نوری مدیر كل انتخابات كشور با اشاره به برگزاری رایانه ای انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این كار در نوع خود كار ویژه ای بود كه از سال 89 شروع و ادامه آن را در سال 90 پیگیری می كنیم.
 
مدیر كل انتخابات كشور با بیان اینكه از گام اول هماهنگی با دستگاه نظارت را در دستور كار خود قرار داده ایم گفت: در این دور از انتخابات از اولین تا آخرین مرحله با دو رویكرد قدیم و جدید در اجرا پیش می رویم تا به توافق جامعی برسیم.

وی از تدوین جدول زمانبندی انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: روزشمار انتخابات نیز به زودی ارائه می شود.

نوری ادامه داد: در سال 90 مجموعه آئین نامه انتخابات مورد بازبینی قرار گرفت و پیش نویس آن تهیه و برای تصویب به هیات دولت ارائه شده است.

وی با اشاره به برگزاری نشست های مشترك با شورای نگهبان و باحضور مقام عالی وزارت كشور و هیات مركزی نظارت جهت تعامل بیشتر گفت: این جلسات در نوع خود بی نظیر بوده اند وهدف برگزاری این جلسات را ایجاد وحدت رویه و كاستن دغدغه های دوره قبل است.

وی از تدوین برنامه جامع آموزشی برای بخش عمومی، مردم وبخش اختصاصی ، مجموعه استانداران و رده های پایین تر با رویكرد فضای تبلیغاتی و سیاسی در قالب همایش های منطقه ای و متداول خبر داد و بر برگزاری كارگاه های آموزشی در استانها و انتخاب یك نفر بعنوان كارشناس امور آموزشی تاكید كرد.

مدیر كل انتخابات كشور تشكیل بانك اطلاعات معتمدین را از ضروریت ها دانست و گفت: هر چه معتمدین اقشار مختلفی را در برگیرند دامنه پاسخگویی به فضاسازی ها راحت تر است.

نوری از فعالیت سامانه انتخابات خبر داد و با بیان اینكه با فعال شدن این سامانه این امكان فراهم شده است كه سوالات فرمانداران مطرح شود گفت: بخشی از سوالات حقوقی و فنی است و بخشی ماهیت اجرایی دارد كه برای هركدام گروه های ویژه ای تشكیل و پاسخ مقتضی داده خواهد شد.