به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، رییس جمهور در مراسم روز ملی اصناف با تقدیر و تشکر از زحمات اصناف مختلف و تلاش های آنها گفت: اصناف باید از خدمات اصناف در اجرای طرح های بزرگ تقدیر شود.

وی با اشاره به کنترل بازار عید توسط اصناف یادآور شد: انصافا بازار شب عید به خوبی توسط اصناف مدیریت و آرامش در بازار وجود داشت و این کاری ارزشمند است.

احمدی نژاد همچنین بحث ساماندهی نظام توزیع را از دیگر کارهای بزرگ اصناف برشمرد و افزود: در تولید و توزیع اتلاف انرژی زیادی وجود دارد که باید اصلاح شود و دلیلی ندارد اصناف در سطح پایین زندگی کنند و منابع و نیروی انسانی اصراف شود.

رییس جمهور با اشاره به طرح اصناف برای ساماندهی توزیع و نظارت و بازرسی گفت: دو و نیم میلیون صنف که جزء زحمتکشان جامعه هستند، نقش مهمی در تولید، اقتصاد و اعتلای کشور دارند و خود اصناف در حال اداره بازار هستند؛ این کار بزرگی است و حضور مختصر دولت نیز باید از بین برود.

وی با بیان اینکه دولت باید از کنترل بازار کنار برود و آنرا به اصناف واگذار کند، اظهار داشت: به عنوان مثال درباره دریافت مالیات وقتی این موضوع را به اصناف واگذار کردیم به خوبی مدیریت شد.

احمدی نژاد نقش مهم اصناف در هدفمندسازی یارانه ها را یادآور شد و خطاب به روسای اصناف سراسر کشور گفت: انصافا اصناف و شما در هدفمندسازی یارانه ها خوش درخشیدید.

رییس جمهور با بیان اینکه عده ای منتظر بودند تا در راه اجرای این طرح به صورت ملت ایران خراش بیاندازند و ایران را به‌هم ریخته جلوه دهند، تصریح کرد: اصناف از اقشاری بودند که در خط مقدم اجرای هدفمندسازی یارانه ها قرار داشتند.

وی با بیان اینکه طرح هدفمندسازی یارانه ها اقتصاد و رفتار اقتصادی مردم را متحول می کند به شگفتی جامعه جهانی از این طرح در داخل کشور اشاره و افزود: حتی برخی از این کشورها از مسوولین ما خواسته اند که این مسئله را برای دیگر کشورها شرح دهند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه اصناف نیز جزء مردم هستند و صاحب طرح های اقتصادی به حساب می آیند، گفت: اصناف از اقشاری هستند که بیشترین احساس مسوولیت و تملک نسبت به انقلاب را دارند.

رییس جمهور با انتقاد از این تفکر که بعضی احساس می کنند اگر بازار به‌هم بخورد اصناف نیز خوشحال می شوند، خاطرنشان کرد: بعید می دانم در دو و نیم میلیون واحد صنفی کسی وجود داشته باشد که از به هم ریختگی بازار خوشحال شود، بلکه اصناف دوست دارند بازار آرامش داشته باشد.

وی ادامه داد: کشور و انقلاب برای همه ما است و دین برای کمال و رسیدن به ارزش های الهی آمده است.

احمدی نژاد اطمینان داد که همه وظیفه خود را خوب انجام می دهیم و یادآور شد: چند انسان مریض در سیستم تولید و توزیع اخلال می کنند و اصناف نباید اجازه سوء استفاده و بدنام کردن دیگران را بدهند.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود آرزوی تاریخی همه مسوولین را رسیدن ایران به جایگاه بلند، پیشرفته و عزیز عنوان کرد و افزود: موانع راه انسانها باید برداشته شود و آنها زندگی متعالی را تجربه کنند.

وی رسیدن ایران به قله ها را آرزویی انقلابی و مقدس خواند و ادامه داد: امروز ملت ما حامل یک پیام، فرهنگ و شیوه زندگی برای انسانها است و تمام مکاتب در این راه شکست خورده اند.

احمدی نژاد با اشاره به حضور کمونیست ها و لیبرالیست ها و ادعای عدالت خواهی و مردم خواهی آنها گفت: هم اکنون هیچ اثری از آنها باقی نیست.

رییس جمهور با اشاره به ادعاهای غرب برای اجرای عدالت و رفاه انسان ها اضافه کرد: زمانی همه فکر می کردند که آمریکا در آخر خط دنیا قرار دارد ولی آنها نیز در آخر کار هستند و حاصل کار آمریکا نیز جنگ و کشتار است.

وی با بیان اینکه دنیا در انتظار یک تفکر و راه جدید انسانی و الهی است اظهار داشت: دنیا منتظر راهی است که دروغ نگوید و به دنبال امنیت و عدالت واقعی باشد و ملتی جز ایران نمی تواند این فرهنگ را به دنیا عرضه کند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه این حرف به معنای داشتن عرق نژاد پرستی نیست، ادامه داد: این تذکر یک مسوولیت بزرگ است و تنها ملتی که تجربه و فکر ارائه یک الگو برای زندگی بشری را دارد ملت ایران است.

رییس جمهور فرهنگ اسلام ناب و اهل بیت را نجات دهنده بشریت خواند و بر ضرورت داشتن الگوی عملی موفق و پشتوانه فکر تاکید و تصریح کرد: اگر فکر دارای الگوی عملی نباشد محکوم به شکست بوده و از بین می رود و مارکسیست ها و لیبرالیست ها در صحنه عمل ضعیف بودند و از بین رفتند.

وی با تاکید بر اینکه امروز باید در ایران جامعه ای نمونه و الگو بسازیم، خاطرنشان کرد: ما در زمینه علم، فرهنگ، خانواده، سیاست و حتی در زمینه زمامداری جامعه باید الگوسازی کنیم.

احمدی نژاد ادامه داد: امروز هر قدمی که برای پیشرفت ملت ایران برداشته شود راه اثبات حقانیت و پشتیبان مکتب ما است.

رییس جمهور به پرتاب ماهواره های مختلف ایران و خوشحالی ملت های جهان از پیشرفت های علمی ایران اشاره و تصریح کرد: دلیل خوشحالی مردم دنیا این است که آنها دیدند این فرهنگ جدید توانایی پیشرفت در کارهای بزرگ را دارد.

وی همچنین با بیان اینکه همه در یک مسیر و در راه یک آرمان حرکت می کنیم اضافه کرد: به عنوان کسی که ایران را بیشتر از هر کسی می شناسد می گویم که ایران ظرفیت، استعداد و توانایی آن را دارد که در بالاترین نقطه بایستد و عزت آفرینی کند.

احمدی نژاد پیشرفت ایران را وظیفه و ماموریت همه دانست و تاکید کرد: شیطان همیشه می خواهد به ما یاس را القا کند و به عنوان نمونه در بحث هدفمندی یارانه ها در جلسات کسانی می خواستند دل ما را خالی کنند.

رییس جمهور افزود: دولت یک سال قبل از انتخابات می خواست این طرح را اجرا کند ولی عده ای می گفتند اجرای این طرح مانع رای آوری شما می شود و زمانی که دیدند دولت زیر بار این حرفها نمی رود طرح را از ریشه قفل کرده و 2 سال به تاخیر انداختند.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به توانایی ملت ایران در اجرای سریع راه پیشرفت اشاره کرد و افزود: ملت ایران با عنایت خداوند می تواند معجزه بیافریند و این موضوع چیزی است که دشمنان ما را نگران کرده است و دشمنی آنان با ایران دلیلی جز این ندارد.

رییس جمهور اظهار داشت: دشمنان دیده اند که ایران اگر فرصت کند با فکر، اخلاق و الگوسازی دنیا را تصاحب می کند و در این راه نیازی به ارتش ندارد.

وی ترس و وحشت دشمنان و توطئه های بی ربط آنان را به دلیل الگو شدن ملت ایران خواند و خاطرنشان کرد: در جلسه ای که با برخی از مسوولان کشورها داشتم به آنها گفتم اگر ما بخواهیم بمب بسازیم از کسی نمی ترسیم ولی ما نمی خواهیم و ساختن بمب را قبول نداریم چون بمب برای انسان های ترسو است و افراد شجاع نیازی به بمب ندارند.

احمدی نژاد با بیان اینکه بمب اندیشه ملت ایران است که درون دشمنان ما را به هم ریخته است، اضافه کرد: در تبلیغات و رسانه های صهیونیست های بی ریشه نیز این مورد دیده می شود؛ چون صهیونیست ها موجودات پلیدی هستندکه حاضرند تمام دنیا نابود شود تا حاکمیت آنها از بین نرود.

رییس جمهور با بیان اینکه دشمنان دور هم جمع شده اند تا جلوی حرکت ملت ایران را بگیرند گفت: دشمنان از ملت ایران عصبانی هستند و دلیل آن این است که ما در حال کار هستیم و به عقیده من اگر همه دنیا و نظام سلطه بر علیه ما باشند ولی در داخل کشور حرکت سازندگی شتاب داشته باشد ما پیروز هستیم.

وی کار سازنده را ماندگارترین ماموریت کشور دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان خود را خسته می کنند و اگر همه شیاطین دور هم جمع شوند آرزوی به خاک رساندن کمر ملت ایران را به گور می برند.

احمدی نژاد با اشاره به فریبکاری دشمنان بر علیه ملت ایران گفت: ما هرگز فریب فریبکاری دشمنان را نمی خوریم و لحظه ای در نقشه آنان قدم نخواهیم گذاشت و با افتخار در مقابل زورگویی ها می ایستیم. 

رییس جمهور همچنین ادامه داد: دشمنان همواره در حال توطئه هستند و حتی در نطنز و قطعات آن توطئه ای کردند ولی به لطف خدا متخصصین ما آنرا پاکسازی نموده و هم اکنون هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی در پایان خطاب به ملت ایران گفت: باید هوشیار و مصمم باشیم و بدانید که آینده پیروز متعلق به ملت ایران بوده و هیچ چیزی مانع رسیدن به این هدف بزرگ نیست.