به گزارش سرویس سیاسی برنا، غلامعلی حدادعادل شب دوشنبه در پنجمین مجمع عمومی شورای اصولگرایان آذربایجان شرقی، افزود: این سه تشكل، جبهه پیروان امام و رهبری، ایثارگران و جمعیت رهپویان و رایحه خوش خدمت را در بر می گیرد كه با تشریك مساعی در انتخابات آینده با قدرت و صلابت حضور خواهند یافت.

وی ملاك و معیار اصلی اصولگرایی را پیروی از ولایت فقیه و حركت در راستای رهنمودهای ایشان عنوان كرد و اظهارداشت: این مرام ما در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و البته ترازوی این انتخابات نیز بر حول محور ولایت فقیه خواهد بود.

حدادعادل ، با تاكید بر اینكه جریان اصولگرایی باید با وحدت و همدلی در بین نیروهای خود، مجلس آینده را در دست بگیرد، تصریح كرد: در این میان نباید به پیروزی‌ها و موفقیت‌های انتخابات گذشته مغرور شد و نسبت به واقعیات جریان سیاسی غافل بود.

وی، تحمل عقاید یكدیگر در قالب جریان اصولگرایی را از جمله راهكارهای موفقیت این طیف در انتخابات آینده عنوان كرد و گفت: در هر حال اختلاف عقیده و سلیقه در هر مجموعه ای وجود دارد ، اما باید با حفظ وحدت اجازه ندهیم جریان اصولگرایی در میان نیروهای خود دچار از هم گسیختگی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ذیل عنوان جریان اصولگرایی را شامل تشكل های مختلف و متنوعی دانست كه در انتخابات گذشته همچون شوراهای اسلامی دوره دوم و سوم، انتخابات مجلس هفتم و هشتم و ریاست جمهوری با اقبال مردمی مواجه بوده است.

حدادعادل اضافه كرد: بر همین مبنا رای مردم مومن و متدین كشور به جریان اصولگرایی نباید تكه پاره شده و در این بین دچار تشتت آرا شویم.

وی درایت و هوشمندی برای حضور موفقیت آمیز در انتخابات آینده مجلس را بسیار لازم و ضروری خواند و گفت: نباید در این عرصه عده ای از دوستان كاری كنند كه همه صدمه دیده و نتیجه را واگذار كنیم .

حدادعادل، بصیرت را از عوامل ورود هوشمندانه به انتخابات آینده مجلس عنوان كرد و افزود: عوام در عرصه انتخابات گذشته بصیرت خود را به خوبی نشان داده اند، و در حال حاضر نوبت خواص است كه بصیرت خود را نشان دهند.

وی، تجربه دوره گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران را بسیار مفید برشمرد و افزود: فهرست واحد 30 نفره از این حوزه انتخابیه باعث شد ، مردم بدون دغدغه و با خیال آسوده به جریان اصولگرایی رای دهند كه این رویه باید در انتخابات آینده نیز عملیاتی شود.

عضو كمیته سه نفره اصولگرایان با بیان اینكه این كمیته در تهران كارهای خود را برای حضور قوی در انتخابات آینده مجلس شروع كرده است گفت: در این راستا دیدار و ملاقات با آیات مهدوی كنی و یزدی به انجام رسیده تا اتصال این جریان به مرجعیت همچنان حفظ شود.