به گزارش سرویس سیاسی برنا، مصطفی محمدنجار وزیر كشور ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت با اشاره به مصوبه امروز دولت گفت: امروز در جلسه هیأت دولت بحث لایحه اصل 64 قانون اساسی مطرح و به تصویب رسید.

وی ادامه داد: بر اساس اصل 64 قانون اساسی هر ده سال یك بار می‌توانیم 20 نماینده به تعداد كل نمایندگان اضافه كنیم كه باتوجه به این اصل از قانون اساسی و از مجموع 31 استان كشور در مورد 20 استان، افزایش 20 نماینده امروز به دولت پیشنهاد و به تصویب هیئت دولت رسید كه لایحه افزایش نمایندگان20 استان به مجلس می‌رود كه امیدواریم سریع مورد رسیدگی قرار گیرند.

وزیر كشور با بیان اینكه این لایحه علاوه بر افزودن 20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس بحث اصلاح حوزه‌های انتخابیه و تقسیمات كشوری را شامل می‌شود خاطرنشان كرد: برای این لایحه به مدت یك سال كار كارشناسی انجام شده كه امروز مطرح شد و به تصویب رسید.

نجار یادآور شد: بر اساس لایحه افزایش تعداد نمایندگان تعداد حوزه‌های انتخابیه از 207 به 223 ارتقاء پیدا می‌كند و نمایندگان نیز از 290 به 310 نفر افزایش پیدا می‌كنند.

وزیر كشور همچنین در پاسخی مبنی بر اینكه بحث استاندار فارس به كجا رسید گفت: چندین پیشنهاد در دست مطالعه است و به دولت خواهد رفت.