به گزارش خبرنگار اعزامی برنا به زنجان، محمود احمدی نژاد در جمع پرشور مردم زنجان و در بخش دیگری از سخنان خود استان زنجان را سرشار از استعدادهای انسانی، فرهنگی و مادی دانست و خاطرنشان کرد: زنجان گنجینه ای ارزشمند از استعداد و عزت برای ملت ایران است.

وی با اشاره به مصوبات دولت در سفرهای قبلی به این استان خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکثر پروژه های مصوب در استان یا اجرا شده و یا در دست اجرا است. در این چند سال استان زنجان از نظر اقتصادی پیشرفت و رشد خوبی داشته و این به معنای ایجاد تولید و اشتغال در این استان است.

رییس جمهور با اشاره به ایجاد امکاناتی مانند احداث مدارس، مراکز آموزشی و ورزشی و بیمارستان ها در استان زنجان گفت: هفت شهرک و ناحیه صنعتی به این استان اضافه شده و گاز رسانی به روستاهای استان نیز در حال اتمام است.

احمدی نژاد با بیان اینکه دولت در سفر سوم به استان زنجان تصمیمات خوبی برای پیشرفت و ایجاد اشتغال خواهد داشت، گفت: در جهت توسعه گردشگری و آمادگی پذیرش مناطق نمونه گردشگری استان زنجان در سطح ملی و استانی، دولت 50 میلیارد تومان به این حوزه اختصاص می دهد.

وی با اشاره به اینکه دولت بودجه خوبی در بخش فرهنگی برای استان زنجان در نظر گرفته، گفت: علاوه بر بودجه معمول رقمی بسیار بالا که برای پنج سال تکرار می شود، در نظر گرفته شده تا فرهنگ ناب ایمانی استان شناسایی و به ملت ایران و جامعه بشری معرفی شود.

رییس جمهور تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن علاوه بر بودجه های موجود دولت 400 میلیاردتومان برای اشتغال جوانان اختصاص می دهد. در بخش مسکن آبرسانی به مناطق محروم و بهداشت نیز پروژه های بزرگی داریم.

احمدی نژاد تاکید کرد: باورم این است که استان زنجان در طول برنامه پنجم توسعه باید به صدر استان های پیشرفته کشور دسترسی یابد.

وی ادامه داد: امروز همدلی، وحدت و انگیزه برای کار و تلاش بین مردم و مسوولان وجود دارد و دولت با افتخار به مردم زنجان می بالد و هر طرحی مربوط به زنجان باشد، فورا در دولت تصویب می شود.

رییس جمهور در پایان سخنان خود با بیان اینکه شخصیت، هویت و بخشی از فرهنگ و اعتقادات ناب علوی ملت ایران، مدیون و مرهون مردم زنجان است، گفت: مردم زنجان در طول تاریخ همیشه در همه صحنه ها حضور داشته و مأموریت های بزرگ را به انجام رسانده اند و منشأ خیر و برکت برای ملت ایران هستند.