به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دكتر محمود احمدی نژاد پس از بازدید از دومین جشنواره و نمایشگاه "علم تا عمل" كه در آن آخرین دستاوردهای تجاری سازی فناوری و محصولات دانش بنیان ارایه شده بود، به تاكید اكثریت مورخان و تحلیل گران تاریخ مبنی بر اینكه اگر ایران از فرهنگ و تمدن جهان گرفته شود چیز قابل ذكری باقی نمی ماند اشاره كرد و گفت: در مسیر رسیدن به جایگاه شایسته علمی و متناسب با وزن فرهنگی و تمدنی كشورمان باید در عرصه تولید علم و فناوری در جهان تلاش كنیم اگر چه در ابتدای راه هستیم اما باید همه دست به دست هم دهیم تا با رفع موانع سرعت پیشرفت كشورمان را در این زمینه روز افزون كنیم.

رییس جمهور با بیان اینكه به عنوان كوچكترین خادم ملت ایران به توانایی، عظمت، قدرت موج آفرینی، فرهنگ آفرینی و تمدن سازی ملت ایران عمیقا باور دارم، افزود: باید همه دست به دست دهیم و با همدلی و همكاری به سوی فردای روشن و فتح قله های بلند علمی حركت كنیم.

احمدی نژاد با بیان اینكه برخی فكر می كنند فقط كار بر روی احكام دینی عبادت است، افزود: هر كاری كه با نیت خدمت به بشریت انجام شود عبادت است و كار علمی كه با نیت نفع و خیر رساندن به دیگران انجام شود جزء بالاترین عبادت هاست.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود انسان را مهمترین موضوع عالم هستی دانست و اظهار داشت: خداوند عالم را برای انسان و انسان را برای خودش خلق كرد تا ظرفی برای معرفی خود و خدایی كردن انسان در زمین باشد، البته نه مثل فرعون ها، روسای جمهور آمریكا و دیگر ظالمان عالم بلكه به این عنوان كه جلوه صفات و اسماء خدا باشد.

رییس جمهور تصریح كرد: یكی از صفات خدا علم است و خداوند علم را به عنوان بالاترین هدیه خود به انسان هدیه كرده است. علم مسیر بالا كشیدن انسان تا خداست و انسان منهای علم تفاوتی با سایر موجودات ندارد.

احمدی نژاد چشیدن طعم سعادت حقیقی را تنها از مجرای علم مقدور دانست و خاطر نشان كرد: كار علمی از مقدس ترین و زیباترین اقدامات انسان است و طراز كمال انسان عالم بالاتر از انسان های غیر عالم است.

رییس جمهور ادامه داد: خداوند راه كسب همه علوم هستی را در برابر انسان گشوده و اسباب و لوازم لازم برای آن را در اختیار انسان قرار داده است اما با وجود آنكه خدا در ذات عالم همه جهان را مسخر انسان قرار داده است هنوز انسان با تمام پیشرفت های علمی در آغاز راه شكوفایی ظرفیت های علمی خدادادی اش قرار دارد.

احمدی نژاد خلاقیت را از دیگر صفات خداوند ذكر كرد و با بیان اینكه خداوند توانایی خلق هر آنچه كه خود آفریده را در ذات انسان قرار داده است، گفت: یكی از جلوه های خلاقیت همین فناوری، تولید علم و صنایع گوناگون است.

رییس جمهور همچنین رحمانیت و رحیمیت را از دیگر صفات خداوند برشمرد و اظهار داشت: معنای رحمانیت و رحیمیت خدا این است كه خداوند همه عالم را بر اساس عشق و محبت خویش برای انسان خلق كرد تا به دیگران بر اساس عشق و محبت رفتار كند نه بر آنها سلطه داشته باشد.

وی علم و خلاقیتی را مفید و موثر دانست كه در خدمت جامعه بشری و مروج عشق، همدلی و محبت بین انسان ها باشد و افزود: علم و فناوری مفید است كه در مسیر خدمت به انسان ها و ترویج عشق و محبت بین آنها باشد.

احمدی نژاد با بیان اینكه خداوند انسان را به گونه ای خلق كرده است تا كانون جوشش عشق و محبت به دیگران باشد، تصریح كرد: اینكه عده ای برای پر كردن جیب خود و سرمایه داران بهانه های واهی درست كرده و به دیگران حمله و دو كشور را تسخیر می كنند و بیش از یك میلیون نفر را می كشند هیچ تناسبی با انسان به عنوان جلوه و تجلی خدا بر روی زمین ندارد و این كار كسانی است كه دلشان از محبت و عشق خالی شده است.