به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسفندیار رحیم مشایی قبل از ظهر امروز (دوشنبه) در جمع مدیران روابط عمومی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی اظهار داشت: افزایش انگیزه و اشتیاق مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن بایستی در محور اقدامات و تلاش‌های روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی كشور قرار بگیرد.

وی با تاكید بر اهمیت شكوه و عظمت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: جشن روز 22 بهمن در حقیقت، ارج نهادن به تلاش‌هایی است كه منجر به شكل‌گیری این روز بزرگ شده و از این‌رو باید به بهترین شكل ممكن به كسانی كه در این مسیر زحمت كشیدند، ادای دین شود.

مشاور رییس جمهور با تاكید بر اینكه 22 بهمن متعلق به همه كسانی است كه در مسیر تحقق عدالت تلاش می‌كنند، اظهار داشت: بزرگداشت دهه فجر موجب تقویت انسجام اجتماعی و وحدت ملی بوده و اثبات كارآمدی نظام را به دنبال دارد و بیشترین بهره از مناسبت 22 بهمن زمانی حاصل می‌شود كه بتوانیم، محور اصلی تبلیغات را روی این موضوعات متمركز كنیم.

مشایی راهپیمایی 22 بهمن را در تقویت هر چه بیشتر امنیت ملی كشور مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت: حضور پرشور مردم در این روز ضامن دوام و بقاء نظام است، چرا كه عده زیادی در دنیا این روز را زیر ذره‌بین خود دارند و رصد می‌كنند و چه بسا اقدامات خود را در نحوه مواجه با ایران بر آن مبنا تنظیم می‌كنند.

رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد : مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن در حقیقت بر تداوم مسیر طی شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاكید می‌كنند، البته این موضوع به معنای قبول اشتباهات نیست، بلكه مردم خواهان اصلاح خطاها در ادامه این مسیر هستند.

رییس دفتر رییس جمهور ایجاد انگیزه برای افزایش كیفیت و كمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را مورد تاكید قرار داد و گفت: حضور باشكوه مردم در روز 22 بهمن باعث شده تا دشمنان نتوانند علیه نظام به طمع‌ورزی بیفتند و امروز هم كیفیت راهپیمایی 22 بهمن می تواند تعیین كننده بسیاری از مواضع سیاسی كشورمان در عرصه جهانی باشد.

وی با اشاره به اهمیت شادمانی و طراوت مردم در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان با تبلیغات گوناگون تلاش می‌كنند، پیام راهپیمایی 22 بهمن را مخفی كرده و حضور مردم را كم‌رنگ جلوه دهند، از اینرو ضرورت دارد در مقابل این گونه اقدامات خصمانه دشمنان، این واقعیت را به جهانیان نشان دهیم كه مردم از سر شادمانی و به دلیل خشنودی از انقلاب و نظام در راهپیمایی 22 بهمن شركت می‌كنند.

رییس دفتر رییس جمهور راهپیمایی 22 بهمن را فرصتی برای نمایش جلال، شكوه و بزرگی جمهوری اسلامی ایران خواند و اظهار داشت: چندین سال است كه دوره جلال و بزرگی جمهوری اسلامی را آغاز كرده‌ایم، اما برای نمایش جمال نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران به تناسب ظرفیت‌ها كار زیادی انجام نشده است؛ لذا باید از همه امكانات برای نمایش هر چه بهتر زیبایی، شادی و طراوت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن به عنوان روزی كه نماد ارزیابی مردم از عملكرد نظام است، استفاده كرد.

رحیم مشایی بر نماد سازی در برگزاری مراسم دهه فجر و 22 بهمن تاكید كرده و ادامه داد : نماد، یك مفهوم واحد را در یك لحظه به ذهن یك جمع القاء می كند و مفاهیم را ماندگار كرده و ضامن بقای آنهاست؛ بنابراین ما باید برای مفاهیمی كه در راهپیمایی 22 بهمن گرامی داشته می شوند نماد سازی كنیم تا ماندگار شوند و در این زمینه نباید از ظرفیت پرچم جمهوری اسلامی غافل شد، چرا كه پرچم ایران، آسمانی است.

مشاور و رییس دفتر رییس جمهور تصریح كرد: روز 22 بهمن نباید صرفا یك روز سیاسی باشد كه در آن یكسری شعارهایی مطرح شده و تمام شود، بلكه باید این روز به یك جشن و شادمانی ملی تبدیل شود و اگر بتوان شادمانی مردم را از این روز نشان داد، این موضوع بزرگترین شعار و پیام آن خواهد بود.

رحیم مشایی گفت: اگر گزارش كاری در این ایام به مردم ارایه می‌شود باید در آن از روش‌هایی استفاده كرد كه آن را در اذهان مردم ماندگار كند.

رییس دفتر رییس جمهور در پایان این مراسم احكام محمد حسن صالحی مرام به عنوان قائم مقام رییس شورای اطلاع رسانی دولت و سید ضیاءالدین نورالدینی، دبیر این شورا را به آنان اعطا كرد.