به گزارش سرویس سیاسی برنا، استاندار ایلام در گفت‌و‌گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت در خصوص میزان پیشرفت و اجرای مصوبات قبلی دولت در استان تصریح کرد: 464 مصوبه مجموع مصوبات دولت در سه دور سفر استانی به ایلام است که از این تعداد 63 مصوبه مربوط به دور اول، 123 مصوبه دور دوم، 168 مصوبه دور سوم و 110 توافقنامه می باشد که تا کنون 35 درصد آن یعنی 162 مصوبه اجرا شده، 45 درصد یعنی 209 مصوبه در مرحله اجراست و 20 درصد آن هنوز اجرا نشده است.

علایی در خصوص علل عدم اجرای 20 درصد مصوبات اظهار کرد: از 93 مصوبه اجرا نشده 77 مصوبه به دلیل کمبود اعتبارات و 16 مصوبه به دلیل موانع و مشکلات قانونی اعم از عدم اخذ مجوزهای ماده 215 قانون برنامه و عدم اجازه اصل 44 قانون اساسی اجرا نشده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های رئیس جمهور در این سفر گفت: حضور در جمع مردم استان ایلام، سفر به شهرهای مختلف استان ودیدار و گفتگو با مردم آن شهرها، شرکت در کارگروه اشتغال، حضور در جلسه هیئت دولت، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، برگزیدگان و مدیران اجرایی استان و همچنین انجام گفت وگوی زنده تلویزیونی با مردم از طریق شبکه استانی از جمله برنامه های دکتر احمدی نژاد خواهد بود.

استاندار ایلام افزود: اعضای کابینه هم در این سفر ضمن بررسی روند پیشرفت مصوبات دور اول، دوم و سوم سفرهای استانی، مشکلات، کمبودها و راه‌های تسریع در روند اجرای مصوبات را در مناطق مختلف این استان پیگیری خواهند کرد.

کلنگ زنی پروژه اتصال مرکز استان ایلام به شبکه ریلی غرب کشور

علایی از آغاز پروژه اتصال ایلام به شبکه ریلی غرب کشور همزمان با سفر استانی دولت خبر داد و افزود: این موضوع از آرزوهای مردم استان بود که با سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت عملیات اجرایی آن کلید می خورد.

استاندار ایلام در ادامه به بهره برداری و کلنگ زنی 43 پروژه دیگر در سطح استان اشاره کرد و گفت: در حوزه عمرانی بهره برداری از سد گدار خوش، گازرسانی به روستاهای ایوان، پروژه های مسکن مهر 480 واحدی مهران و 120 واحدی دره شهر، شبکه آبیاری و زهکشی دهلران، کارخانه فولاد نورد ایوان و در حوزه تسهیلاتی فولاد نورد ایوان، فرآوری سبزیجات شیروان چرداول، مجتمع خدماتی بین راهی مهران، کلنگ زنی دو شهرک تخصصی آب و آجر و خوشاب غرب، پولیستر ایوان از جمله پروژه هایی است که در سفر چهارم دولت به استان ایلام به بهره برداری و یا کلنگ زنی می شود.