به گزارش سرویس سیاسی برنا، دكتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه یكشنبه در آخرین برنامه‌ سفر استانی هیات دولت به استان البرز در دیدار منتخبین، ‌ایثارگران و مدیران این استان بالاترین و بهترین هدیه خدا به بشریت را انسان كامل معرفی كرد و گفت: انسان كامل كه از ناحیه خدا تعیین شده تا انسان را به سوی كمال و جایگاه حقیقی‌اش راهنمایی كند بهترین هدیه خدا به بشریت است كه اگر نبود سعادت و كمال برای انسان دست یافتنی نبود.

رییس‌جمهور با اشاره به روایتی از امیر مومنان علی(ع) مبنی بر اینكه تعدادی از یاوران عدالت‌گستر حقیقی از طالقان برمی‌خیزند، افزود: این سخن از سوی حضرت علی(ع) بیراه نیست و حداقل می‌توان آن را اینگونه تفسیر كرد كه عشق به امام زمان(عج) و شناخت امام زمان(عج) در بین مردم طالقان عمیق‌تر بوده و مردم این دیار امام زمانی‌تر هستند.

دكتر احمدی‌نژاد تسریع در پیشرفت و دستیابی به كمال و سعادت برای انسان را از ناحیه امام ذكر و تصریح كرد: اگر كسی امام را شناخت و از او پیروی كرد و در مسیر معرفی شده از سوی امام حركت كرد، كارها و تلاش‌هایش بركت یافته و هر قدم او به اندازه صد قدم ثمر و بركت خواهد داشت.

رییس‌جمهور از مردم استان البرز خواست تا در این گردهمایی قراری با یكدیگر بگذارند و با تكیه بر همین آموزه‌ها و پیروی از امام عصر(عج) با استفاده از امكانات انسانی و طبیعی استان، دست در دست یكدیگر داده و به سرعت استان البرز را ساخته و آن را به الگویی درخشان و پیشرفته در معرض دید جهانیان و مایه افتخار ملت ایران قرار دهند.

دكتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه علم و ایثار دو بال برای انسان و دو روی یك سكه هستند، گفت: عالم حقیقی ایثارگر تربیت كرده و علم حقیقی و مفید حاصل ایثارگری است.

رییس‌جمهور علم و ایثار را ابزار اوج گرفتن و پرواز انسان برشمرد و اظهار داشت: انسان بدون علم و ایثار به جایی نخواهد رسید و این دو رمز پرواز انسان تا ملكوت و قله‌های كمال انسانی هستند.