به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهور در پیامی به سید حسن نصرالله، ضمن تبریک سالروز پیروزی افتخار آفرین مجاهدان فداکار و دلاور مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه، آن را فتح الفتوح مقاومت لبنان و منطقه دانست و تاکید کرد: رزمندگان مقاومت در این جنگ تحمیلی توانستند هیمنه پوشالی رژیم اشغالگر و متجاوز را زیر پا گذاشته و پایه‌های ظلم و ستم را به لرزه درآورند که نتیجه آن، عزت و سربلندی ملت‌ها و سرافکندگی جبهه استکبار و حامیانش بود.

متن پیام دکتر محمود احمدی نژاد به سید حسن نصرالله به‌شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«اِن تَنصرو الله یَنصُرکُم وَ یُثَبِت اَقدامَکُم»

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید حسن نصر الله

دبیرکل حزب الله لبنان

السّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سالروز پیروزی افتخار آفرین مجاهدان فداکار و دلاور مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه را که در سایه عنایات الهی، رهبری‌های مدبرانه جناب عالی و مجاهدت‌های رزمندگان عزیز و مقاومت مردم مظلوم لبنان و خون‌های پاک شهیدان عزیز محقق شد، به جنابعالی و ملّت دلاور و برادر لبنان تبریک می‌گویم.

جنگ 33 روزه، بدون شک فتح الفتوح مقاومت لبنان و منطقه است، جنگی که در آن رزمندگان مقاومت توانستند هیمنه پوشالی رژیم اشغالگر و متجاوز را زیر پا گذاشته و پایه‌های ظلم و ستم را به لرزه در آورند. نتیجه این جنگ تحمیلی، عزّت و سربلندی ملت‌ها و سرافکندگی جبهه استکبار و حامیانش بود.

امروز و در روزهایی که درخت تنومند مقاومت ثمر داده و ملت‌های منطقه از میوه‌های دلنشین آن بهره‌مند می‌شوند، بار دیگر، چشمان منتظر ملت‌ها، ثمره مقاومت و بیداری را می‌بینند و اشک شوق می‌ریزند. امروز، خانه عنکبوت از هر زمان دیگر لرزان‌تر و جبهه مقاومت و ایستادگی از هر وقت دیگری قوی‌تر و استوارتر است.

از خداوند متعال، استمرار سلامتی و موفقیت جناب عالی و مبارزان غیور مقاومت اسلامی و اقتدار روز افزون ملت‌ها را مسألت دارم.

محمود احمدی‌نژاد

رییس‌جمهوری اسلامی ایران