به گزارش سرویس سیاسی برنا، در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۶ دی) مجلس شورای اسلامی حذف ماده ۱۷ طرح ممنوعیت اشتغال کارمندان به بیش از یک شغل با اکثریت آرا به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

ماده ۱۷ این طرح به شرح زیر است: آیین‌نامه اجرایی این قانون به‌وسیله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و وزارت دادگستری تهیه می‌شود و ظرف سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن آن به‌تصویب هیات وزیران می‌رسد.

جعفر قادری در مخالفت با حذف این ماده در طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل، گفت: این قانون ممکن است در اجرا ایراداتی داشته باشد که باید با همکاری وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها حل شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: مزیت آیین‌نامه ایجاد سازوکاری برای رفع ابهامات است و از آن‌جایی که این قانون قرار است به‌عنوان قانون دایمی به تصویب برسد، نیاز به آیین‌نامه داخلی دارد.

محمدرضا پورابراهیمی در موافقت با حذف ماده ۱۷ این طرح، گفت: طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل جامع و شفاف است و به موارد ریز پرداخته و بر این اساس نیاز به آیین نامه اجرایی ندارد.

لازم به ذکر است؛ که نمایندگان با ۱۳۳ رای موافق، ۳۲ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در صحن با حذف ماده ۱۷ این طرح موافقت کردند.