به گزارش سرویس سیاسی برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی ماده ۵ طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعاده شده از شورای نگهبان را با ۱۶۵ رای موافق، ۱ رای مخالف و ۷ رای ممتنع به تصویب رساندند.

در ماده ۵ این طرح، ماده ۳۳ قانون انتخابات بدین شرح اصلاح می‌شود که تبصره ماده ۳۳ قانون به عنوان تبصره ۱ اصلاح شده و یک تبصره به شرحی که در متن قانون آمده است به عنوان تبصره ۲ به این ماده الحاق شود.

همچنین نمایندگان مجلس با اصلاح ماده ۳۴ قانون انتخابات که به عنوان ماده ۶ طرح اصلاحی اعاده شده از شورای نگهبان تلقی می‌شود با ۱۳۱ رای موافق، ۵ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع موافقت کردند.

براساس این ماده قوه قضاییه یکی از شعب موجود در هر حوزه قضایی را به منظور رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات و جرایم انتخاباتی اختصاص می‌دهد.

علاوه بر این نمایندگان مجلس با اصلاح تبصره ۲ ماده ۳۴ قانون جهت تامین نظر شورای نگهبان با ۱۴۸ رای موافق و ۳ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع موافقت کردند.

بر اساس این اصلاح صورت گرفته تبصره ۲ این ماده تاکید می‌کند که تشکیلات قضایی هر شهرستان یا بخش به منظور پیشگیری از وقوع جرم اقدامات لازم را در محدوده قوانین و مقررات مربوطه معمول می‌دارد.