به گزارش سرویس سیاسی برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی ماده ۷ طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعاده شده از شورای نگهبان را مبنی بر اصلاح ماده ۳۸ قانون انتخابات با ۱۵۰ رای موافق، یک رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع به تصویب رساندند.

در ماده ۷ این طرح ماده ۳۸ قانون انتخابات به نحوی اصلاح می‌شود که بر اساس آن بعد از عبارت "ثبت احوال" عبارت "رییس دادگستری" اضافه می‌شود و به جای عبارت "نماینده وی" عبارت "نمایندگان رییس دادگستری و دادستان که دارای پایه قضایی است جایگزین می‌شود و عبارت ۸ نفر به عبارت ۹ نفر اصلاح می‌شود.

همچنین نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان با حذف ماده ۱۲ طرح اصلاح قانون انتخابات با ۱۴۹ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع و حذف ماده ۱۷ این طرح با ۱۵۰ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۸ رای ممتنع موافقت کردند.

علاوه بر این نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاح ماده ۹۱ قانون موضوع ماده ۱۹ با ۱۵۷ رای موافق، ۲ رای مخالف و ۱۷ رای ممتنع موافقت کردند.

براساس این اصلاح ماده ۹۱ قانون تاکید می‌کند مجازات تخلف از ماده ۷۴، تعطیلی نشریه یا سایت خبری یا مرکز ارسال پیامک و شبکه‌های مجازی از یک تا ۳ ماه است و مدیر نشریه یا سایت خبری یا مرکز ارسال پیامک و شبکه‌های مجازی به شلاق تا ۷۴ ضربه محکوم می‌شوند و در صورت مشخص بودن نویسنده مقاله این مجازات شامل نویسنده نیز می‌شود.