به گزارش سرویس سیاسی برنا، فراكسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد حماسه عاشورایی ملت در 9 دی، اعلام كرد كه دشمن زبون با استفاده از عوامل وابسته از یك سو و عناصر ناآگاه كه پیاده نظام جبهه دشمن قرار گرفته بودند از سوی دیگر، اساس و مبانی نظام را هدف تهاجمات خود قرار داده بود.

متن این بیانیه بدین شرح است:

انقلاب اسلامی از بدو تولد، حوادثی سخت را پشت سر گذارده كه گاه كوچكترین آنها برای سرنگونی حكومت‌های بزرگ كافی می‌نماید. فتنه پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در سال گذشته كه در نوع خود بی‌سابقه بود برای انقلابی كه علیرغم تلاش همه قدرت‌‌های استكباری در مقابله با آن عظمت و اقتدارش بیشتر می‌شود و توانمندی‌های علمی و اقتصادی‌اش زنگ خطر را برای سلطه‌جویان به صدا در آورده است، حادثه‌ای تلخ و تأسف‌بار اما در نهایت پرثمر برای انقلاب اسلامی بود. حادثه‌ای كه بار دیگر ملت بزرگ ایران در آن محك خورد و عیار خود را به جهانیان نشان داد.

دشمنان قسم خورده كه راه‌های مختلف را برای به زانو در آوردن انقلاب ایران آزموده‌اند این بار معركه‌ای فراهم كردند كه به طور طبیعی حضور بخشی از مردم در آن موانع را از پیش پای آنان برداشته و راه را برای تحقق اهداف شوم آنان هموار می‌نمود و هیجانات و اختلاف‌نظرهای انتخاباتی نیز عامل به صحنه نگهداشتن معترضین و وجهه مردمی بخشیدن به آن می‌گردید.

حمایت سازماندهی شده سیاسی و رسانه‌ای غرب و سازمان‌های جاسوسی آنان و موضع‌‌گیری‌‌های صریح و گستاخانه و مداخله‌جویانه سیاست‌مداران غربی، همه حكایت از شكل‌گیری توطئه‌ای فراگیر و عزم جزم سران كفر برای حضور مجدد در سرزمین آرزوهایشان داشت. دشمن زبون با استفاده از عوامل وابسته از یك سو و عناصر ناآگاه كه پیاده نظام جبهه دشمن قرار گرفته بودند از سوی دیگر اساس و مبانی نظام را هدف تهاجمات خود قرار داده بود.

اما در حالی كه جریان فتنه مراحل تكامل خود را طی می‌كرد معاندان نظام كه در روز عاشورای حسینی پا را فراتر از حریم نهاده و حرمت‌ها را شكستند و با احساسات پاك و مقدس مردم سوگوار بازی كردند، گام در راهی نهادند كه پرچم‌داران آن یزید و ابن‌مرجانه و عمر سعد بودند.

بدین ترتیب حسینیان درنگ را جایز ندانسته و برای دفاع از نظام و استقلال و تمامیت ارضی و اعتقادات خود بپا خاستند. رهبر بصیر انقلاب امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) كه داشتن بصیرت و حفظ مصالح نظام را دستور كار ملت قرار داده بودند، در این برهه حجت را تمام كردند و ملت ایران نیز به وظیفه شرعی و انقلابی خود عمل كرده و كاری كردند كارستان.

در روز 9 دی سال 88 ملت با بصیرت در راه تحقق اهداف نظام اسلامی و حفظ دستاوردهای انقلاب مقدس خود، با حضور آگاهانه و مقتدرانه و بیعت مجدد خویش با آرمان‌های امام‌خمینی (ره) و شهدای گران‌قدر و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) حماسه‌ای جاودانه و به یاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی خلق نمودند.
باران رحمت الهی، غبار غم از چهره دلسوزان و دوست‌داران انقلاب شست و كشتی هدایت ملت‌ها بار دیگر امواج متلاطم را كنار زده و فاتحانه به راه خود ادامه داد.
فانظر كیف كان عاقبة‌المنذرین الّا عبادالله‌المخلصین