به گزارش خبرنگار پارلمانی برنا، حداد عادل رییس کمیسیون فرهنگی با حضور در مراسم پاسداشت 9 دی که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد با تاکید بر آنکه نهم دی از روزهایی است که باید آنرا به ملت ایران تبریک گفت، اظهار داشت: انقلاب مانند درختی است که ریشه آن ایمان به خداست و تنه و سابقه آن رهبری است و شاخ و برگ آن مردم هستند. 

وی که به عنوان میهمان ویژه فراکسیون در حال سخنرانی بود، ادامه داد: مردم از طریق رهبری از ایمان به خدا بهره می‌گیرند و وحدت خود را با تغذیه از منشاء الهی ایمان حفظ می‌کنند و بر این اساس زنده و شاداب می‌مانند. 

عادل تاکید کرد: شکوه و عظمت انقلاب به حضور مردم است، آنچنان که شکوه یک درخت به شاخ و برگ آن بستگی دارد. 

وی با بیان آنکه در حماسه نهم دی مردم حضوری شکوفا در اتصال به رهبری و از طریق رهبری از خود نشان دادند، گفت: این روز، روز ملت ایران است، روزی است که ملت ایران با اسلام و رهبری تجدید بیعت کردند. 

میهمان ویژه این مراسم ادامه داد: در فاصله 22 خرداد 88 تا نهم دی ماه 88 رسانه‌های متعددی تلاش کردند چهره دیگری از ملت را ترسیم کنند و با دگرگون جلوه دادن ملت این گونه وانمود کنند که ملت ایران از مسیر انقلاب برگشته است. 

وی ادامه داد: این در حالی است که این تصویر زشت از چهره ملت با قدم توانای مردم در نهم دی طرد شد و مردم در این روز چهره واقعی و حقیقی خود را نشان دادند. 

به گفته حداد عادل نهم دی ماه آیینه روشن بزرگی است که در آن حقیقت ملت ایران به خوبی قابل مشاهده است.

وی تصریح کرد: مردم در این روز نشان دادند که به عهده و پیمان خود پایبندند و هیچ دگرگونی در این عهد و پیمان رخ نداده است. 

حداد عادل با تاکید بر آنکه نهم دی باید ماندگار شود، گفت: امسال اولین سالگرد نهم دی ماه است و چون این روز به ملت ایران تعلق دارد سزاوارترین نهاد برای به یادگار گذاشتن این روز مجلس است. 

وی ادامه داد: مجلسی که نماد و عصاره ملت است باید 9 دی را بیش و پیش از همه گرامی بدارد. 

وی جلسه پاسداشت را نشانه ای از عزم و اراده نمایندگان ملت دانست و گفت: به عنوان یک نماینده از کسانی که در این بصیرت افزایی پیشگام بودند تشکر می کنم و به نخبگان با بصیرتی که بر سایر نخبگان حجت شدند درود می گویم.