"سید محمد حسن ابوترابی فر" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری اهر در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت: موفقیت و توسعه صنعت و سرمایه‌گذاری در کشور در گرو اقتصاد دانش بنیان بوده و باید تلاش شود ارتباط بین دانشگاه و صنعت بیش از پیش توسعه یافته و یکی از دغدغه‌ها و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید علم با این امر محقق شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، ابوترابی فرد افزود: دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فن آوری باید نقش موثر و اساسی را در تولید علم و تبدیل دانش به فناوری ایفا کرده و راه برای رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان هموار کنند.

وی منطقه ارسباران را جهت مستعد بودن زمین های منطقه و آب مناسب با بهره گیری از روش‌های نوین و فناوری‌های جدید فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی عنوان کرد.

وی در ادامه افزود: کشاورزی مکانیزه و حمایت مناسب و اصولی از سرمایه گذاران این بخش مسیر رشد و توسعه را در این حوزه در شهرستان اهر و منطقه ارسباران فراهم خواهد کرد.

حجت اسلام ابوترابی، همچنین به معادن غنی مس و سنگ‌های تزئینی موجود در شهرستان اهر اشاره کرد و عنوان کرد: توجه ویژه سرمایه گذاران به حوزه معدن در رشد و توسعه منطقه موثر می‌باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ایران به عنوان یک کشور مهم و فعال در حوزه علم و فناوری جزو 14 قدرت برتر دنیا است که توانست در زمینه فناوری‌های نوین و تولید علم، قدرت علمی خود را با اختراعات و ابتکارات جدید در حوزه نانو و سایر فناوری ها به دنیا نشان دهد.

وی، تقویت زیرساخت‌های منطقه به ویژه پروژه بزرگراه اهر – تبریز را در راستای توسعه منطقه ارسباران مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اجرا و اتمام بیش از نیمی از این پروژه در پیشرفت و توسعه منطقه موثر است.