نمایندگان مجلس با دو فوریت طرح استفساریه بند ج تبصره 16 قانون بودجه 93 موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی تمامی دستگاههای اجرایی مکلف به ارائه خدمات بهداشتی – درمانی متعارف به ایثارگران شاغل و بازنشسته می‌شوند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز سه شنبه (27 خرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به دوفوریت طرح استفساریه بند (ج) تبصره 16 قانون بودجه 93 پس از رفع ابهام از این طرح، با 160 رای موافق، 19 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن به دوفوریت این طرح رای دادند.

در موضوع استفساریه آمده است:
آیا حکم بند (ج) تبصره (16) قانون بودجه سال 1393 کل کشور مانع از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی متعارف دستگاههای اجرائی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و صندوق های بازنشستگی به کارکنان شاغل و بازنشستگان تحت پوشش خود می‌باشد؟

پاسخ: خیر ضمن اینکه متولی اصلی خدمات بهداشتی و درمانی ایثارگران اعم از فاقد شغل، دارای شغل و بازنشستگان ، بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد، کلیه دستگاهها و سازمانها و ادارات و صندوق های بازنشستگی می‌بایست خدمات متعارف درمانی بهداشتی را که به همه کارکنان خود ارائه می‌کنند موظفند به کلیه ایثارگران شاغل و بازنشسته خود نیز ارائه نمایند.

گفتنی است، در این استفساریه تاکید شده بود که دستگاههای اجرایی مکلف به ارائه کلیه خدمات بهداشتی – درمانی هستند که با نظر رئیس مجلس که متعارف به خدمات بهداشتی و درمانی اضافه شد.

این رفع ابهام با 165 رای موافق، 16 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر صورت گرفت.