نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره حمله نظامی غرب به سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم گفت: غرب قصد دارد زیرساخت های سوریه از بین ببرد تا جایی که دیروز کارخانه گاز در سوریه را منفجر کرده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حسن کامران در نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از نمایندگان به دلیل انتخاب وی به عنوان عضو هیأت نظارت بر مطبوعات گفت: اولین جلسه این هیأت دیروز برگزار و بندی هم در این جلسه مصوب شد و ما معتقدیم که قانون مطبوعات باید محور کار این هیأت باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از نمایندگان به دلیل انتخاب وی به عنوان ناظر بر سفرهای خارجی، افزود: نهمین جلسه این هیأت نظارت بر سفرهای خارجی دیروز برگزار شد و خوشبختانه انضباطی را حاکم کردیم و امیدواریم که دستگاه ها به سفرهای غیر ضروری نپردازند.

وی با بیان اینکه در کشور به اقتصاد مقاومتی اعتقاد داریم و در این زمینه باید صرفه جویی صورت گیرد گفت: یکی از مصادیق صرفه جویی، پرهیز از سفرهای خارجی غیر ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اظهارات نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: وزیر امور خارجه ایران اجازه ندهد سفارت انگلیس خبیث بازگشایی شود.

کامران با بیان اینکه مشاهده می کنیم که انگلیس به خاطر یک لقمه نان و مشکلات اقتصادی داخل انگلیس در سازمان ملل منجر به اعتراض رژیم صهیونیستی شد، ادامه داد: البته ایران تجربه این موضوع را دارد و شاهد زیاده خواهی آمریکایی ها در بحث مذاکرات هسته ای بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه اگر غربی‌ها در مبارزه با گروه های تروریستی صادق است کمک های مالی نظامی هم پیمانان خود در منطقه را قطع کنند، افزود: غرب قصد از بین بردن زیرساخت های سوریه را دارد تا جایی که دیروز کارخانه گاز در سوریه را منفجر کرده است.

وی با بیان اینکه غرب، روسیاه تاریخ بوده و روسیاه تر شده است گفت: ایران و سایر کشورهای منطقه باید به خود متکی باشند و کشور یمن مراقب باشد که به عاقبت مصر دچار نشوند.

کامران با بیان اینکه غرب نگران مسلمانان نیست تصریح کرد: به شکر خدا، برکت خون شهدا و هفته دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت پاسخ داده و ما باید با تکیه به این فرهنگ به مبارزه با دشمن بپردازیم.

وی با بیان اینکه با توجه به فرا رسیدن ایام حج امروز باید رنگ الهی به خود بگیریم نه رنگ نیرنگ، فامیل بازی و باندبازی ادامه داد: ما باید فرهنگ ایثارو شهادت و تکریم ارباب رجوع را الگوی خود قرار دهیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه بی نام و نشان ها اقتدار آفرینند، توضیح داد: اقتدار ایران امروز از فرهنگ ایثار و شاهد است و وجود این فرهنگ موجب حفظ نیروهای مؤمن شده و به بهانه اعتدال آنها را حذف نکنیم.

کامران با بیان اینکه با وحدت می توان مشکلات کشور را حل کرد، تصریح کرد: باید در پی رفع مشکلات معیشتی و اشتغال مردم باشیم.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز موضوع کارکنان ذوب آهن مطرح شده گفت: وقتی حقوق روزانه افراد کم می شود، مشکلات زیادی بوجود می آید. نعمت زاده در پاسخ به سؤال من عنوان می کرد که این مشکلات حل می شود اما باید پرسید پولی که به این افراد داده نشده کجا رفته است؟

وی با بیان اینکه نعمت زاده قول داده که حقوق‌ها به روز شود اما چنین موضوعی محقق نشد تصریح کرد: اگر حقوق یک ماه یک فرد قطع شود می دانید چه اتفاقی می افتد؟ این افراد در شرایط سخت و طاقت فرسا کار می کنند با این حال پول درمان آنها نیز پرداخت نشده است.

کامران با بیان اینکه نباید این امور را توجیه کرد گفت: تنها نباید حرف زد بلکه باید عمل کرد، مردم ایران در دنیا بسیار نمونه هستند