نائب رئیس مجلس با بیان اینکه مشکلات موجود اقتصادی کشور دغدغه جدی نمایندگان و دولت است گفت: وزیر اقتصاد و امور داریی به عنوان اولی ترین مسئول اقتصادی دولت باید پاسخگوی دغدغه‌های نمایندگان در این خصوص باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، محمدرضا باهنر نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در مسائل مرتبط با بانکها و صندوق توسعه نمایندگان علاوه بر داشتن نظرات متعدد دغدغه های جدی و بسیاری همانند دولت دارند.

نماینده مردم تهران،‌ری،‌شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: ابراز نگرانی نمایندگان در خصوص عملکرد بانکها و مطرح کردن سوالات از وزیر اقتصاد طبیعی است چرا که اگر بخواهند در دولت در خصوص مسائل اقتصادی کشور دنبال مسئولی بگرند اولی تر از وزیر اقتصاد و امور دارایی کسی را پیدا نخواهند کرد.

وی خطاب به وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: اگر شما می‌خواستید که جوابگوی نمایندگان نباشید باید وزیر خارجه و یا وزیر کشور می‌شدید و وزارت اقتصاد و دارایی به هر حال این گونه مشکلات را دارد.

وی گفت: من قبول دارم بعضی جاها شما مسئولیت مستقیم ندارید و توقع نمایندگان از شما است که مشکلات سیستم بانکی را مرتفع کنید.

نائب رئیس مجلس افزود: مصوبه اخیر دولت در خصوص خلاص کردن بانکها از بنگاه داری کار اصلاحی جدی است و تمام نمایندگان انتظار دارند امثال چنین کارهای اصلاحی را دولت در دستور کار داشته باشد.