رئیس کمیته حمل و نقل مجلس با یادآوری اظهارات اخیر جهانگیریان در مورد نقش گرما و جهت وزش باد در سقوط آنتونوف 140، گفت: برای جمع‌بندی آخرین نتایج شناسایی دلایل سقوط آنتونوف 140 رئیس سازمان هواپیمایی و هواشناسی به کمیته حمل ونقل مجلس می آیند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، احمدجباری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کمیته حمل ونقل مجلس جدای از کارگروه ویژه ای که برای بررسی سانحه سقوط هواپیمای آنتونوف 140 در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده ،این موضوع را بررسی کرده است، افزود: فردا جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی و پرهیزکار رئیس سازمان هواشناسی برای جمع بندی آخرین نتایج بررسی سقوط آنتونوف 140 به کمیته حمل و نقل مجلس می آیند.

نماینده مردم بستک،بندرلنگه و پارسیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اخیرا رئیس سازمان هواپیمایی اعلام کرده جهت وزش باد و گرمای هوا در سقوط آنتونوف 140 نقش داشته است بنابراین این موضوع با حضور رئیس سازمان هواشناسی در کمیته حمل ونقل مجلس بررسی می شود.

وی ادامه داد: در این جلسه آخرین نتایج بدست آمده در کمیته ویژه بررسی سانحه و کمیته حمل ونقل مجلس را ارزیابی و جمع بندی می کنیم تا هرچه سریعتر نتیجه ای واحد آماده و به منظور اطلاع رسانی به عموم مردم در صحن علنی مجلس قرائت شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هفته آینده وزیر راه و شهرسازی نیز برای تشریح جزئیات طرح جامع مسکن در کمیسیون عمران حاضر می شود.