رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پیامی درگذشت یاور صدیق امام و رهبری و رئیس مجلس خبرگان رهبری آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در پیامی در گذشت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت.

متن پیام کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

ضایعه درگذشت یاور صدیق امام و رهبری استاد گرانقدر حضرت آیت الله مهدوی کنی موجب تاثر و تالم فراوان اینجانب گردید.

این عالم جلیل القدر در طول سال‌های پیش از انقلاب، در پیشاپیش صفوف مبارزات مردمی حضور داشتند و دوشادوش انقلابیون در راه مبارزه با رژیم ستمشاهی متحمل رنج‌های و مصائب فراوان گردیدند و پس از پیروزی انقلاب در مسئولیت‌ها و جایگاه‌های مختلف با پشتکار وصف ناپذیر و سعه‌صدر، نقشی پررنگ در پیشبرد اهداف انقلاب برعهده داشتند.

آیت الله مهدوی کنی، در لحظه‌های ارزشمند عمر خویش زمانی از جهد و جهاد در راه پرورش شاگردان و تعلیم و تعلم آنها دست نکشید و بیان واژه استاد در وصف زحمات این عالم وارسته واژه‌ای بس کوچک است.

اینجانب درگذشت این عالم ربانی را به بیت معزز آن مرحوم، رهبر معظم انقلاب، جامعه روحانیت و مردم بزرگوار ایران اسلامی تسلیت گفته و از خداوند منان برای ایشان غفران واسعه الهی و همنشینی با اهل بیت (ع)، امام راحل (ره) و شهدا و برای بازماندگان صبری جزیل مسئلت دارم.