به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی به اشاره به تبعات توزیع سهام عدالت در عرصه اقتصاد کشور گفت: اقدام دولت سابق در توزیع سهام عدالت، امروز به جد، بنگاه های اقتصادی بزرگ ما را خفه و زمینگیر کرده است و دولت و مجلس باید در این خصوص چاره جویی کنند.

کمال الدین پیرموذن در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در ادامه، افزود: هفته وحدت و سالروز ولادت نبی اکرم (ص) را تبریک عرض می کنم همو که فرمود:« مرام ما اهل البیت گذشت است برای کسی که به ما ظلم کرده و بخشش است برای کسی که ما را حرام کرده است.» و وصی آن بزرگوار، مولاعلی (ع)، اول امام دنیا که اشعار نمودند:« با توده جماعت باشید چرا که دست خدا با جماعت است» و تاکید داشتند «همه ما عزت خویش را در ظلت دیگران نبینیم.»

نماینده مردم اردبیل گفت: علی وار بودن ایجاب می کند وحدت ملت و نظم در امورات کشور را پیشه خویشتن سازیم و مدرس گونه بودن نیز ما را موظف می سازد در حق گویی ، حق جویی و فداکاری در راه خدا به او اقتدا کرده و صادقانه با شجاعت و صراحت لهجه مطالبات به حق کارآفرینان، بیکاران، کشاورزان، فرهنگیان، بانوان و فریاد فقرا و گروه های حاشیه نشین را به گوش صاحب منصبان برسانیم.

پیرموذن تاکید کرد: مدار رفتارمان قانون باشد و به استناد اصول قانون اساسی حق اظهار نظرها را از مطهری ها نگیریم.

وی افزود: نمایندگان که همواره در اشتیاق بازیابی نقش مجلس در اعتلای نظام هستند ، بایستی قوانین لازم را جهت تسهیل راهکارهای قانونی تحقق رشد و حماسه اقتصادی، حرکت به سوی اتحاد ملی و تلاش برای وحدت ملی زیر نظر رهبری با ذکاوت نظام و نیز در جهت ایفای وظیفه نظارتی مجلس، تلاش خویش را مستمر و افزون سازند.

وی با بیان این که اقتصاد مولد آلمان از ویرانه های جنگ سر برآورد، گفت: در ایران نیز با اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی، سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی، توریسم و اصلاح فوری قوانین و سیاست های بانکی، پولی و اعتباری و همچنین کوچک کردن دولت می توان تجربه کرد.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: اقتصاد اکوتوریسم طبیعت گردی باید جایگزین اقتصاد نفت شود.

نماینده مردم اردبیل در ادامه گفت: چنانچه استحضار دارید رئیس جمهور و وکلای مردم، تبلوراراده ملت هستند، از این رو هرگونه توهین به رئیس جمهوری و نماینده ملت مصداق بارز توهین به مردم ایران و تلخ کردن کام ملت محسوب می شود و نبایستی به راحتی از آن عبور کرد.

پیرموذن گفت: اعتماد به عموم افراد اعم از اصلاح طلب و اصولگرا یکی از عناصر سیستم ارزشی ما است که به توسعه کشور و منابع انسانی آن کمک می کند؛ ما بایستی اذهان خود را متحول سازیم.

این نماینده مجلس نهم با مخاطب قرار دادن عربستان سعودی گفت: حاکم سرکو بگر، غلام حلقه به گوش آمریکا و اسرائیل، این چه داستان دل آزار و مسخره ای است که به راه انداخته اید که ذخایر نفتی ملل مسلمان و حتی عربستان را قبل از اینکه از ناحیه جهان استکبار به تاراج رود، توسط توی خائن به مسلمانان عالم، کبریت زده شده است. بدون تردید در تاریخ به عنوان خائن مسلمین و عامل فاجعه انسانی مسلمانان، نامت ضبط و ثبت خواهد شد.

وی گفت: قدرت واقعی از آن ملتی است که صاحب سرمایه های معنوی و فرهنگی، ایمان و عقیده الهی، تمدن کهن، رهبری خیرخواه جهانیان و اراده ای استوار و روحی تسخیر ناپذیر باشد و ملت ایران در میان ملل جهان در صفوف مقدم این عرصه قرار دارد.

پیرموذن گفت: همه قدرت نظام و کیان در حمایت مردم از آن نهفته است و هر اقدامی که به شکاف میان نظام و مردم ایران بینجامد، ضربه ای به انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه اظهار داشت: جای تردید نیست که برخورد بدون تبعیض و شعار با مفاسد اقتصادی، ویژه خواری ها، زمین خواری ها، اختلاس ها و تخلفات چشمگیر در دولت قبل ضامن افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و توسعه و بهروزی میهن اسلامی خواهد شد.