رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم اردبیل در تاریخ ایران اثرگذار بوده‌اند، گفت: یکی از برنامه‌های سفر به این استان، بررسی مسائل و برنامه‌های توسعه‌ای استان است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، علی لاریجانی در بدو ورود به استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به سفر پیش روی خود به ترکیه گفت: اجلاس بین‌المجالس اسلامی با موضوع مخاطراتی که در قرن 21 کشور های مختلف، مخصوصا کشورهای اسلامی با آن مواجه هستند و با توجه به بحران‌هایی که هم‌اکنون در کشورهای اسلامی وجود دارد، با حضور روسای مجالس کشورهای اسلامی محل مناسبی برای بحث در زمینه های مختلف خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ما دراین اجلاس با برخی از روسای مجالس دیدارهایی خواهیم کرد تا نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه تبیین شود.

وی با اشاره به اقدامات تروریستی شکل گرفته در منطقه نیز گفت: نقش رژیم صهیونیستی در ترور‌های منطقه به ویژه عملیات‌های انجام گرفته در سوریه کاملا مشهود بوده و باید در این موارد اقدامات لازم انجام شود.

رییس مجلس هم‌چنین با اشاره به پیشینه مردم اردبیل در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: مردم ولایتمدار اردبیل در تاریخ ایران تاثیرگذار بوده وهستند.

وی هدف از سفر به استان اردبیل را دیدار نزدیک با مدیران اجرایی استان وقرار گرفتن در امور اجرایی اعلام کرد وافزود: بحث آینده توسعه در اردبیل وهمچنین پروژه پتروشیمی از جمله موضوعات بررسی در این سفر خواهد بود.