حسن کامران در موافقت با کلیات بودجه سال 94 تأکید کرد: منابع و مصارف بودجه روشن است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نماینده مردم اصفهان در مجلس در آغاز سخنان خود با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: مردم ایران گل کاشتند، مسئولین هم برای جبران مافات باید به سه طریق عمل کنند، اولاً در اتاق‌هایشان به روی مردم باز باشد، دوم این‌که ساده زندگی کنند و سوم این‌که وقف مردم باشند.

این نماینده مجلس از دولت برای تقدیم به موقع بودجه تشکر کرد و تأکید کرد: برای اولین بار است که مالیات مناطق آزاد در ذیل بودجه آمده است، همچنین میادین مشترک گاز در بودجه آمده است. این در حالی است که قطری‌ها گاز ما را می‌برند و ما خوابیم. استفاده از میادین مشترک گاز و نفت یک امر استراتژیک است.

کامران نقطه مثبت دیگر بودجه را تقویت شرکت‌های دانش بنیان با رشد 41 درصد دانست و افزود: برای اولین بار است که گفته‌ایم برای رزمنده‌های معسر حداقل 70 درصد حقوق تأمین اجتماعی در نظر گرفته شود. از احکام دیگر بودجه حذف درصد جانبازی برای وام است. همچنین درر ابطه با بیمه‌ها بیمه زنان خانه‌دار و بی‌سپرست، بیمه زنان بیوه و زنان 60 ساله و 55 ساله و همچنین بیمه کارفرمایان کشاورزی دیده شده است، در ردیف مالیات بر واردات نیز 1درصد اضافه شده که برای بیمه کارفرمایان کشاورزی مصرف خواهد شد، این افراد 1میلیون و 400 هزار نفر در کشور هستند.

او گفت: برای دیه زندانیان و حقوق پدر و مادر شهیدان نیز اعتباراتی در نظر گرفته شده است، همچنین مهار آب‌های مرزی با توجه به این‌که کشور پرهمسایه‌ای هستیم، شبکه‌های آبرسانی کشاورزی و بازنشستگان فولاد از موارد دیگری هستند که در بودجه سال 94 در نظر گرفته شده‌اند.

کامران افزود: در ارتباط با روستاها نیز قرار بر این شده تا 8 درصد از اعتبار تمام استان‌ها را برای بهسازی روستاها صرف کنیم. همچنین افزایش قیر رایگان هم در بودجه وجود دارد که امتیاز بزرگی برای روستائیان است. این در حالی است که بعضی از مخالفان بودجه بی‌انصافی‌ کردند و گفتند که این بودجه برای روستائیان دیده نشده در حالی که انقلاب اسلامی در بخش روستاها و عشایر خدمات زیادی کرده است.

او تصریح کرد: در بودجه به بسیج هم توجه شده است و کمک هزینه نیروهای مسلح و تعمیر و نگهداری از مسکن بازنشستگان نیروهای مسلح نیز در بودجه دیده شده است.

نماینده مردم اصفهان تأکید کرد: برخی از دوستان می‌گفتند بودجه قابل نظارت نیست، توجه کنند که نظارت در دست ماست ما باید بر بودجه نظارت کنیم. وقتی سوالی می‌کنیم یا نباید سوال کنیم یا نباید آن را پس بگیریم. مجلس و دولت جز یک خانواده‌اند و باید برای مردم نوکری کنند.