«صفر نعمیمی زر» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد دولت تدبیر و امید در عرصه سیاسی خارجی گفت: دولت تدبیر و امید در ایجاد امنیت ملی موفقیت آمیز عمل کرده و کارنامه قابل قبولی در کوتاه‌ترین زمان از خود ارائه داده است و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان ما خود را ملزم و موظف به حمایت از دولت آقای روحانی می بینیم، زیرا قوه مقننه و مجریه باید با یکدیگر تعامل داشته باشند.همچنین در بحث سیاست خارجی نیز دولت آقای روحانی از نظر دیپلماسی موفق عمل کرده و امیدواریم این موفقیت افزایش یابد.

نعیمی زر در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا با اشاره به نامه 47 سناتور آمریکایی اظهار داشت: نامه 47 سناتور آمریکایی نشان دهنده شیطنت این افراد است، و استفاده از عناوین پوچ و بی اساس در راستای سیاست خارجی از سوی دولت آمریکا و هم پیمانانش تازگی ندارد. همچنین یکی دیگر از دلایل اقدام سناتورهای آمریکایی این است که خودشان و کشورهایی که دوستارشان هستند و آن ها را تشویق به عدم ارتباط با کشور جمهوری اسلامی ایران می کنند، نشان بدهند که همچنان با شما همسو و همراه هستیم.

وی اضافه کرد: این سناتورها همواره تلاش می کنند در مسیر حرکت جمهوری اسلامی ایران مانع ایجاد کنند ولیکن نتیجه مثبتی بدست نخواهند آورد و اظهارات اخیر نمایندگان مجلس سنای آمریکا هم از این مقوله مسثنا نیست.

نعیمی زر در خصوص ادعای سناتورهای آمریکایی مبنی بر منع قرارداد هسته ای میان ایران و گروه 5+1 اظهار کرد: اگر قرارداد فی مابین میان ایران و 5+1 شکل گیرد تا زمانی که مدت زمان تعیین شده به اتمام نرسد، قرارداد معتبر خواهد بود و این اظهار نظرها تهدیدی بیش نیست. 

وی با اشاره به تاثیر مثبت دیپلماسی دولت یازدهم در ایجاد اختلاف در طرف آمریکایی گفت: به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نایب رئیس کمیته امنیت ملی و آشنایی با مطالبات داخلی می گویم که تعدادی از نمایندگان مجلس که دولت را زیر سوال می برند در حقیقت افراطی گری می کنند و آن ها باید چشم خود را باز کنند و منصفانه عملکرد دولت یازدهم را قضاوت کنند.

این نماینده مجلس در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم دولت چنانکه تاکنون موضع اعتدال را پیش گرفته بتواند با استفاده از بیانات مقام معظم رهبری و رعایت خطوط قرمزهای نظام مذاکرات را به نتیجه نهایی برساند.