به گزارش خبرنگار پارلمانی برنا، حمید رسایی نماینده مردم تهران یکی از ناطقین جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس بود که در نطق خود انتقادات زیادی را به نحوه مدیریت علی لاریجانی داشت و در رابطه با حاشیه‌های تذکرات خود در جلسه امروز و دیروز نیز سخنرانی کرد.

وی در بخشی از نطق میان دستور خود نسبت به عدم تحویل سی دی مذاکرات روز گذشته خود با علی لاریجانی در صحن علنی مجلس، توسط اتاق فرمان ایراد گرفت و گفت: شب گذشته با وجود آنکه تذکرات و بحث‌های من و آقای لاریجانی و کاظم دلخوش از رادیو، سایت‌ها و رسانه‌ها پخش شده بود اتاق فرمان مجلس حاضر به تحویل سی دی این مذاکرات به من نشد و تنها به تحویل سی دی تذکرات من اکتفا کرد.

محمد حسن ابوترابی فر پس از پایان تذکرات از نطق حمید رسایی با ارایه توضیحاتی نسبت به پیشنهاد روز گذشته حمید توکلی و پس از آن رای مجلس به پیشنهاد مصباحی مقدم که منجربه تذکر از سوی حمید رسایی شد، گفت: بارها در هیات رییسه مجلس در چندین جلسه نسبت به چگونگی تحویل سی دی مذاکرات نمایندگان بحث شده است.

وی با بیان آنکه گاهی مثلا نماینده‌ای پس از پایان جلسه علنی در صحن حضور دارد و یا حتی مثلا نماینده‎ای خواب است و با رسیدن این تصاویر از آنها سوءاستفاده می‎شود، گفت: هیات رییسه به همین دلیل تصمیم گرفت که تنها مذاکرات شخص نماینده در سی دی به دستش برسد و از دادن سایر گفت وگوها و چهره‌های نمایندگان خودداری شود.

ابوترابی فر نتیجه‎گیری کرد: براین اساس بود که اتاق فرمان مجلس نیز تنها به تحویل اظهارات خود رسایی در سی دی پرداخته است.

رییس جلسه علنی در پایان توضیحات خود پیشنهاد کرد: که سی دی مذاکرات شخصی و یا کلی به رای استمزاجی نمایندگان درآید تا از این به بعد با رای نمایندگان مشحص شود که جلسه علنی مجلس به طور کامل در یک سی دی تحویل همه نمایندگان شود و یا آنکه تنها اظهارات شخص نماینده در یک سی دی به دست نماینده برسد.

با موافقت مجلس و پس از رای گیری استمزاجی نمایندگان مجلس با 129 رای موافق با نظر هیات رییسه مجلس مبنی بر آنکه هر نماینده تنها متن مذاکره خود را داشته باشد موافقت شد.

براین اساس به روال گذشته مجلس هر نماینده تنها می‌تواند متن مذاکرات خود را در سی دی از اتاق فرمان مجلس تحویل بگیرد.