جواد آرین منش نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی برنا، با اشاره به تاکتیک‌های اصلاح‌طلبان برای بازگشت به عرصه سیاسی کشور گفت:معتقدیم کشور با یک جریان سیاسی نمی‌تواند اداره شود.

وی افزود: وجود رقابت در عرصه‌های سیاسی و وجود احزاب متعدد با سلایق مختلف اما با پذیرش معیارهای اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی یعنی قانون اساسی، ولایت مطلقه فقیه و قوانین جاری کشور لازم است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه احزاب مختلف با سلایق گوناگون باید بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، تصریح کرد: وجود جریان‌های رقیب سیاسی برای اصولگرایان در صورت عالمانه و معتقدانه بودن؛ می‎تواند سازنده باشد. چرا که هر جریانی که حاکمیتی بدست بیاورد، مقداری ضعف دارد، لذا نیازمند نقد و بررسی است.

آرین منش ورود اصلاح‌طلبانی را که قصد دارند در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی به فعالیت خود ادامه دهند را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: ایراد جدی در جریان اصلاحات بوجود آمده این است که بعد از حوادث فتنه سال گذشته موجودیت این جریان برای توده‌های مردم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه سران جریان اصلاحات و سردمداران سیاسی که احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب را اداره می‌کردند، نسبت خود و مواضع شان را نسبت به حوادث فتنه روشن نکرده اند، تصریح کرد: توده‌های مردم نسبت به آنچه که بعد از انتخابات سال گذشته رخ داد و ضایعاتی به کشور وارد شد، ناراضی و خواستار محاکمه سران فتنه هستند. لذا جریان اصلاحات باید مواضع خود را نسبت به این حوادث روشن کند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: چنانچه اصلاح‌طلبان بخواهند به سیاست و عرصه انتخابات برگردند باید برای طرفداران خود روشنگری کنند که نسبت آنها با سران فتنه چیست؟ آیا حرکت آنها را قبول دارند یا آن را رد می کنند؟ بنابراین روشنگری مساله مهمی است.