به گزارش خبرنگار پارلمانی برنا، مجید نامجو، وزیر نیرو امروز (چهارشنبه) برای پاسخ به سوال امین شعبانی، نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در صحن علنی مجلس حاضر شد.

حضور وزیر نیرو به جهت پاسخ به سوال شعبانی در مورد آن بود که چرا برخی روستاها در سطح کشور به ویژه در مناطق غرب کشور در خصوص آب شرب و فاضلاب روستایی با مشکل روبرو هستند و تا به حال در این باره چه اقداماتی انجام گرفته است.

وزیر نیرو با حضور در پشت تریبون مجلس در صحن علنی در پاسخ به این سوال اظهارکرد: میزان اعتبار مورد نیاز برای آب روستایی با توجه به اهداف برنامه چهارم به میزان 36 هزار میلیارد ریال برآورد شده است که از میزان تخصیص یافته 55 درصد نیاز واقعی طرح‌ها بوده بر این اساس میزان تحقق هدف آبرسانی روستایی در برنامه چهارم بالغ بر 56 درصد است.

وی ادامه داد: در هدف تعیین شده در برنامه پنجم برای آبرسانی روستایی اعتباری به میزان 20 هزار و یکصد و بیست میلیارد ریال پیش بینی شده و در بخش فاضلاب روستایی رقمی بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال اعلام شده و در حال حاضر پروژه فاضلاب در 90 روستای کشور در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار تحقق هدف تا پایان برنامه امکان پذیر خواهد بود.

نامجو در ادامه با بیان آنکه مردم ایران لایق حل مشکلاتشان هستند، گفت: درست است که وزارت نیرو توانسته اعتبارات مناسبی را دریافت کند اما حجم گسترده کاری این وزارتخانه رقمی بیش از رقم پیش بینی شده را می طلبد.

امین شعبانی در ادامه سوال خود و در جواب وزیر گفت: روستاییانی که برای انتخابات و نظام هزینه کردند چرا امروز باید از نفت 100 دلاری محروم باشند و چرا آب شرب و فاضلاب روستایی کماکان با مشکل روبرو است.

به گزارش برنا، پس از اتمام توضیحات وزیر نیرو، امین شعبانی با بیان آنکه به دلیل قول وزارت نیرو نسبت به حل مشکل آب شرب و فاضلاب روستایی تا پایان برنامه پنجم، نسبت به توضیحات وزیر قانع می شوم، گفت: بنابراین توضیحات وزیر را به رای نمی‌گذاریم.