ستار هدایت‌خواه، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی برنا، در ارزیابی خود از چگونگی ورود جریانات سیاسی به فضای انتخابات و همچنین جلوگیری از بروز فتنه گران به خانه ملت اظهار داشت: باید همه افراد و جریان ها تلاش کرده که با پایبندی کامل به قانون در عرصه انتخابات حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه حضور قانون مدارانه در انتخابات اولین شرط سلامت انتخابات است، ادامه داد: باید دستگاه های نظارتی، شورای نگهبان و هیات های اجرایی دقت و مراقبت کافی داشته باشند که به عوامل جریان فتنه اجازه ورود به این عرصه را ندهند.

هدایت‌خواه افزود: همچنین باید به مردم در این زمینه آگاهی داد که در دام جریان فتنه اسیر نشوند و همانند سال گذشته پاسخ محکمی به جریان فتنه دهند .

این نماینده مجلس با تاکید بر فرهنگ سازی توسط دستگاه های و نهادهای ذیربط برای مردم در رابطه با انتخابات و وظایف نمایندگان و همچنین حوزه اختیارات آنها تصریح کرد: متاسفانه در ایام تبلیغات انتخابات برخی کاندیداها به گونه ای سخن می گویند که گویی همه اختیارات اعم از اجرایی، قضایی و قانون گذاری در دست نماینده است، لذا این توقع نابه جا برای مردم بوجود می آید که نماینده هر کاری که بخواهد می تواند انجام دهد به همین جهت در بحث انتخابات آگاهی دادن به مردم ضرورت داشته زیرا کمک می کند که آنها سره از ناسره  تشخیص دهند.

عضو فراکسیون اصولگرایان خاطر نشان کرد: افرادی که در دوران مجلس موضع شفاف نداشته و یا در ولایت مداری کارنامه خوبی ندارند باید برای مردم شناسایی شوند. بسیاری از نمایندگان هستند که قبل از ورود مجلس شعارهای مختلفی داده اما به محض ورود به آن به گونه ای دیگر عمل می کنند.