ستار هدایت خواه عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی برنا در ارزیابی خود از روند بررسی طرح نظارت بر نمایندگان در کمیسیون مشترک اظهار داشت: با توجه به تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب و ضرورت تصویب طرح نظارت بر نمایندگان، متأسفانه روند بررسی این طرح بسیار کند بوده است.

وی با بیان اینکه با این روند پیش بینی می شود که این طرح به مجلس آینده رود گفت: متأسفانه طرح نظارت بر نمایندگان تحت تأثیر فضاهایی که در مجلس است قرار گرفته و برخی از نمایندگان نمی خواهند نظارت بر آنها صورت گیرد لذا به صورت های مختلف فضاسازی می کنند.

هدایت خواه با اشاره به اینکه فرصتی برای اجرای این طرح در این دوره در مجلس نیست و این بر خلاف تأکید رهبر فرزانه انقلاب است تصریح کرد: هیأت رییسه در این زمینه تعلل کرده و نتوانسته در آن جهتی که رهبر معظم انقلاب خواسته اند، عملاً گام بردارند.

وی افزود: متأسفانه فضاسازی هایی در مجلس می شود تا این طرح به نتیجه نرسد همچنین برخی از نمایندگان در این زمینه به تحریک دیگران می پردازند.

این نماینده مجلس ادامه داد: مجلسی در شأن نظام جمهوری اسلامی، به نظارت دقیق بر نمایندگان نیاز دارد تا نمایندگان به گونه ای عمل کنند که شایسته نمایندگی ملت بزرگ ایران باشد.

وی خاطرنشان کرد: با وضعیت کنونی قطعاً باید برای آینده مجلس احساس خطر کرد زیرا عدم نظارت بر نمایندگان به سمتی خواهد رفت که نمایندگان از وضعیت اصلی خود غفلت کرده و به مسائل فرعی خواهند پرداخت و این به معنای لطمه دیدن جدی نظام است.