به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، دکتر محمد عباسی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت ورزش و جوانان در دفاع از برنامه های خود در صحن علنی بعد از ظهر امروز مجلس از نمایندگان موافق و مخالف برای اعلام نظراتشان تشکر کرد.

عباسی گفت: من چون در جمع شما بودم و سابقه نمایندگی دارم با نمک مخالفت در مجلس آشنا هستم؛ جا دارد همین جا از تمامی موافقانی که قریب به 100 نفر بودند و ثبت نام کرده بودند ولی فرصت برای ارائه نظراتشان نشد، تشکر کنم.

وی با اشاره به اینکه بنا ندارم جواب برخی از موارد مطرح شده از سوی مخالفان را بدهم گفت: ولی لازم است به تعدادی از موارد اشاره کنم. در جواب به آقای کامران باید بگویم کتاب ترجمه شده ای که عنوان شد توسط بنده و یکی از اساتید همکار انجام شده است با این وجود ترجمه ای را هر دانشجویی که زبان انگلیسی بداند می تواند انجام دهد من چندین تالیف کتاب های مختلف دارم که از ترجمه مهمتر است. خوشبختانه مجلس و دولت اندیشمندانی دارند که می توانند در جایگاه علم نظر بدهند.

عباسی در واکنش به صحبت های توکلی گفت: آقای توکلی دست خط ها و دست نوشته های من را خواسته اند اگرچه همکاران این مسئله را جسارت در حق خود تلقی کردند.

وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از صحبت های مخالفان در مورد مجموعه جهانی ورزش کبدی گفت: دنیا به فردی که در مقام نایب رییس یک فدراسیون بتواند موفقیت های چشمگیری دست یابد افتخار می کند نه اینکه او را زیر سوال ببرند ولی من به حرمت ماه مبارک رمضان از هیچ کس دلگیر نیستم.

وی خاطرنشان کرد: نگاه ولایی ملت ما، مجموعه دولت و همکارانم همه افتخارات ما هستند ما یک لحظه از این افتخارات خود کوتاه نخواهیم آمد و به هیچ کس اجازه نمی دهیم ارزش های انقلاب را کمرنگ کند.

عباسی با اشاره به انتخابش توسط رییس جمهور برای تصدی این پست گفت: حال که مقرر شد و این مسوولیت مورد پیشنهاد رییس جمهور قرار گرفت و لطف الهی و توجهات حضرت ولی عصر و مجاهدت ملت شجاع و قدرشناسی و رهبری های خردمندانه امام (ره) و رهبر معظم انقلاب فرصتی بی بدیل از خدمت را در مسیر خادمان قرار داد باید قدر بدانیم و شاکر باشیم.

وی ادامه داد: اکنون که کارشناسی شما نمایندگان مجلس ساختار وزارت ورزش و جوانان را شکل داد باید بگویم به دوش کشیدن بار این مسوولیت بدون تعامل و همکاری با دیگر نهادها ممکن نیست لذا تمایل با نمایندگان مجلس را در دستور کار اولیه خود قرار داه ام.

عباسی با اشاره به برنامه ارائه شده به مجلس شورای اسلامی گفت: این برنامه با کارشناسی جامع و مستنداتی مانند قانون اساسی و قانون پنج ساله برنامه پنجم توسعه و همچنین منشور تربیتی نسل جوان و اصول اساسی ورزش که مورد تایید رهبر معظم انقلاب است تنظیم شده است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس موجب شد جوانان در هیات دولت صاحب رای شوند خاطرنشان کرد: لازم است در این ساختار به انضمام شور و هیجان جامعه، ورزش را که برای جوانان مسئله اساسی از بعد روح و جسم است نیز برنامه ریزی داشته باشیم و لذا با بازخوانی فرمایشات امام و تاکیدات رهبری در رابطه با جوانان و ورزش بود که استراتژی های کلی ساختار وزارت ورزش و جوانان را براساس اهداف نظام تدوین کرده ایم.

 عباسی با تاکید بر اینکه بی شک جوانان مهمترین و تاثیرگذارترین سرمایه های جامعه هستند گفت: اگر جوانان در مسیری شایسته قرار گیرند به رویش هزاران مزرعه فکر در جامعه سبب می شوند. امروز یکی از چالش ها و دغدغه های اصلی مردم مسئله جوانان است.

وی همچنین با اشاره به بحث ورزش گفت: سلامت و ورزش از مسائل مهم جامعه است و عبودیت ما به جایی ختم می شود که بتوانیم سالم عبادت کنیم.

عباسی توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها بویژه در منطاق مرزی و روستاها را از بحث های مهم ورزش در جامعه عنوان کردو گفت: شناخت استعدادها، پرورش و به ثمر رساندن آنها از برنامه هایی است که به آن اشاره شده است و بیش از 2 هزار و 500 پروژه در برنامه های آتی تعریف شده که به لحاظ اعتبارات و سامان بخشی قابل پیگیری است.

وی در پایان یادآور شد: ارتقای هویت دینی جوانان و تقویت روحیه ارزش گرایی در جوانان از برنامه های مهم ما در ساختار وزارتخانه خواهد بود.