اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی برنا در آستانه روز قدس و همین طور همزمان با تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع نواره غزه گفت: رژیم اشغالگر قدس هر روز حلقه را بر خود تنگ تر می بیند؛ لذا دست به اقدامات خصمانه و ناشایست و جنایتکارانه ای می زند.

وی افزود: به دلیل موفقیت های ملت های منطقه که یکی پس از دیگری مستبدین و حاکمان دیکتاتور خود را سرنگون می کنند و بر سرنوشت خود حاکم می شوند، صهیونیست ها احساس وحشت و نگرانی کرده اند و از آنجائیکه که توان مقابله با این جریان را ندارند، این مساله را بر روی مردم غزه تلافی می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه به مسوولان حقوق بشر بین المللی و همه کشورهای مسلمان توصیه کرد که به این موضوع حساسیت نشان دهند و فشار را بر رژیم صهیونیستی افزایش دهند تا به این طریق مانع جنایات صهیونیست ها شوند.

کوثری با بیان اینکه موفقیت ملت ها باعث وحشت بیشتر صهیونیست ها شده تاکید کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس می تواند باعث عصبانیت استکبار و صهیونیست ها و در نهایت سقوط آنها شود. لذا مردم به ویژه مردم مصر، تونس و لیبی که با موفقیت توانسته اند به نتیجه برسند، باید در این حرکت خدایی و مردمی حضور داشته باشند تا خشم خود را نسبت به حضور استکبار جهانی در منطقه نشان دهند.

وی اظهار داشت: با حضور مردم منطقه در راهپیمایی روز قدس، مردم جهان و سازمان های بین المللی آگاه می شوند که مردم از حضور استکبار و صهیونیست ها در منطقه ناراضی هستند. این حضور گسترده اثرات خود را به مرور زمان خواهد گذاشت و باعث سقوط استکبار و مخصوصا صهیونیست ها خواهد شد.