به گزارش خبرنگار پارلمنای برنا، حمید رسایی امروز در صحن علنی مجلس طی اخطار قانون اساسی خواهان دریافت فایل صوتی مشروح مذاکرات خود شد و گفت: چهارشنبه هفته پیش محمدحسن ابوترابی ریاست مجلس را برعهده داشت و طی رای‌گیری استمزاجی با قرار گرفتن فایل صوتی یکی از جلسات مجلس توسط نمایندگان مخالفت کرد.

نماینده مردم تهران با اشاره به‌اینکه مطلع شدند رییس مجلس نیز با این رای‌گیری و نتیجه مخالفت کرده است، تاکید کرد: می خواهم رییس مجلس دستور دهند تا اتاق فرمان فایل صوتی جلسه مورد نظر را در اختیار این جانب قرار دهد.

رسایی ادامه داد: براساس اصل 69 قانون اساسی باید مشروح مذاکرات در اختیار عموم قرار گیرد. این اصل حتی به جلسات غیرعلنی اشاره کرده است و تاکید دارد پس از رفع شرایط آن جلسه باید نتایج جلسه غیرعلنی عمومی شود.

رسایی همچنین گفت: خواهش می کنم که شما نماینده مجلس را جزء عموم مردم بدانید و حق دریافت مشروح مذاکرات را برای نمایندگان نیز مدنظر بگیرید.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه اخطار شما را وارد نمی دانم، گفت: مشروح مذاکرات مجلس پس از پیاده شدن از روی ضبط صوت در اختیار عموم قرار می‌گیرد اینکه شما می خواهید فایل صوتی نماینده‌ای در اختیار فرد دیگر قرار گیرد، ربطی به قانون اساسی ندارد.