به گزارش سرویس سیاسی برنا، به دنبال تحولات اخیر در جهان اسلام، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، بعد از ظهر روز شنبه، 25 دی ماه طی گفت و گوهای جداگانه تلفنی با روسای مجالس کشورهای بحرین، کویت و عمان نگرانی خود را از ایجاد و گسترش بحران‌های جدی در جهان اسلام توسط رژیم صهیونیست و حامیانش ابراز کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در مذاکرات خود با همتایان بحرینی و کویتی و عمانی، ضمن رایزنی و تبادل نظر پیرامون تحولات جاری در برخی کشورهای اسلامی مانند سودان، تونس و لبنان و همچنین پیچیده‌تر شدن اوضاع فلسطین، خواستار تحکیم وحدت و همبستگی بیشتر میان کشورهای اسلامی برای مقابله با دسیسه های صهیونیست‌ها و حامیان آنها شد و اظهار داشت: اگر با دقت تحولات جاری در جهان اسلام کندوکاو و ریشه یابی شود، بدون تردید دست های ناپاک صهیونیست‌ها و حامیانشان هویدا خواهد شد.

وی در پایان مجدد بر ضرورت هوشیاری بیشتر کشورهای اسلامی و لزوم تقویت همبستگی و همسویی آنها نسبت به تحولات جاری در منطقه تاکید کرد.

 آقایان خلیفه الظهرانی، رییس مجلس بحرین، جاسم الخرافی، رییس مجلس کویت و محمد العبایی، رییس مجلس عمان نیز ضمن تایید نقطه نظرات رییس مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را برای تلاش جهت تقویت وحدت، همبستگی میان کشورهای اسلامی اعلام کرد.