رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی برنا، با اشاره به تشدید تحریم ها از سوی آمریکا و تاثیر آن بر دور دوم مذاکرات 1+5استامبول گفت: تحریم ها و فشارهای آمریکا امری طبیعی است. چرا که آمریکا سردمدار فتنه،فساد، قانون‌شکنی و تضییع حقوق بشر و ملت‌ها است.

وی با بیان اینکه تصورکردن روزی که روابط آمریکا با ایران متعادل و براساس حق باشدبی‌جا است، افزود: هیچ وقت از رژیم زورگوی آمریکا انتظار همراهی و مساعدت در مقابل فشارها را نداریم. 

رییس فراکسیون روحانیون مجلس ادامه داد: همواره عزم و پشتیبانی ملت بزرگ از نظام و انسجام مسوولین عامل‌های مهمی برای نقش بر آب کردن توطئه‌های آمریکا بوده است.

حجت الاسلام رهبر یادآور شد: ایران با وجود تحریم‌ها با بسیاری از کشورهای دنیا از جمله آلمان، کشورهای اروپایی و چین و ژاپن روابط خوبی دارد و در کشورمان هیچ احساس کمبودی به خاطر تحریم‌ها احساس نمی‌شود.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه تشدید تحریم‌ها تاثیری بر روند دور دوم مذاکرات ندارد، گفت: ایران بر اساس حقوق مسلم بین‌الملل و با قبول موارد NPT حرکت می‏کند، حال اگر آنها بخواهند به خاطر فشارهای آمریکا ناسازگاری کنند طبعا مذاکرات، مانند سایر مواقع بی خاصیت خواهد بود.

حجت الاسلام رهبر یادآور شد: آژانس بین‌المللی باید خود را از سلطه رژیم زورگو و متجاوز آمریکا خارج کند تا ارزش این سازمان ها معلوم شود در غیر این صورت سازمان های جهانی ارزشی ندارند.

وی خاطر نشان کرد: ممکن است به خاطر تشدید تحریم‌ها از سوی آمریکا 1+5 در مذاکرات فشارهای بیشتری به ایران اسلامی وارد کند و یا از فشارهای آمریکا برای ناسازگاری پشتیبانی کند که ایران نیز مذاکرات را قطع  و کار خود را ادامه می‌دهد.

حجت الاسلام رهبر در ادامه تصریح کرد: پایداری و مقاومت بر حقوق هسته‌ای برای جمهوری اسلامی تعیین‌کننده است. البته فشارها و تحریم‌ها ممکن است تاثیراتی داشته باشد اما برای ما سرنوشت‌ساز نیست. چرا که راه ما روشن است و این 1+5 و آژانس و مجامع حقوقی هستند که باید خود از زیر فشار زورگویی‌های آمریکا خارج کنند.