محمدکرمی‌راد،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی برنا، با اشاره به حضور تور هسته‌ای و تاثیر آن بر روند دور دوم مذاکرات استانبول گفت: حرکت بسیار خوب ایران در آستانه مذاکرات 1+5 در استانبول ابتکار عمل را از لحاظ افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به سمت جمهوری اسلامی سوق داده و طبیعتا این نوع ابتکار عمل و برخورد در هیچ جایی وجود نداشته است. 

وی ادامه داد: شفاف‌سازی مسایل هسته‌ای جمهوری اسلامی از طریق ارایه گزارش آژانس و حمایت‌هایی که کشورهای غیرمتعهد از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای بیانگر رفتار صادقانه ایران در مسایل هسته‌ای است. 

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس یادآور شد: گفتمان جمهوری اسلامی در راستای جهانی عاری از سلاح هسته‌ای ولی همراه و با استفاده بهینه از انرژی هسته‌ای است.

وی خاطر نشان‌کرد: حضور تور هسته‌ای در ایران اسلامی ماهیت کشورهای مخالف از جمله انگلیس، آمریکا و فرانسه را به افکار عمومی نشان داد و ثابت کرد، آنها مذاکره را برای مذاکره می‌خواهند و قصد دارند جلوی فعالیت‌های ما را با مذاکره بگیرند و حاضر نیستند دنیا پیشرفت‌های ما را از نزدیک ملاحظه کند و بر ادعای ما صحه بگذارد و دروغ‌های دشمنان و کشورهای غربی را تکذیب کند. 

کرمی راد اظهار داشت: حضور تور هسته‌ای باعث می‌شود ایران در مذاکرات استانبول ابتکار عمل را در اختیار داشته باشد.