به گزارش خبرگزاری برنا در استان کرمانشاه؛ آیت‌الله صادق آملی لاریجانی شب گذشته در شورای اداری استان کرمانشاه اظهار کرد: همدلی بین ادارات استانی چه دولتی و چه دستگاه‌های قضایی به بهبود وضعیت استان کمک می‌کند.
 
وی افزود: در نشست مسئولان عالی قضایی مشکلات استان کرمانشاه را مورد توجه قرار می‌دهیم هرچند این مسائل فراتر از مسائل مربوط به قوه قضائیه است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در استان‌های مختلف کشور توانمندی‌های خاصی وجود دارد گفت: واقعا مایه تاسف است که درباره وضعیت اشتغال و بیکاری استان کرمانشاه چنین آماری را می‌بینیم.

آملی لاریجانی با بیان اینکه در استان‌های مختلف کشور توانمندی‌های خاصی وجود دارد گفت: واقعا مایه تاسف است که درباره وضعیت اشتغال و بیکاری استان کرمانشاه چنین آماری را می‌بینیم. استانی که واقعا زرخیز است. با توجه به منابع موجود این استان باید استانی برخوردار باشد در حالیکه متاسفانه اینگونه نیست.

وی ادامه داد: استاندار کرمانشاه به موضوع تجارت با کشور عراق اشاره کردند که انصافا بازار تجارتی بسیار خوبی وجود دارد. کشورهای مختلف در این زمینه ورود کرده‌اند و آمار نشان می‌دهد ما در این زمینه عقب مانده‌ایم در حالیکه ظرفیت مبادلات ایران و عراق بسیار بالاست.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی خاطر نشان کرد:‌ رسیدگی به مردم مخصوصا طبقات پایین یک وظیفه است در اولین بند سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری هم به مسئله اقشار کم درآمد و متوسط اشاره کردند و پیگیری این موضوع به تمام مسوولان بر می‌گردد.زیرا وقف برای مردم شدن را همه مسئولان باید نصب‌العین قرار دهند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه اظهار داشت: دولت جدید خوشبختانه با اقتدار و قدرت مشغول به کار شده است و خوشحالیم که شعار تدبیر و امید را به کار گرفته که امیدوارکننده است اما امیدواریم در عمل هم همینگونه باشد.

وی با بیان اینکه باید هم به شاخصه‌های جمهوری اسلامی توجه کنیم و هم در عمل مسئولیت را به خوبی اجرا کنیم گفت: توجه به اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران بر همه ما واجب است. نظام جمهوری اسلامی نظامی معنوی و الهی است همه ما به خاطر داریم که حضرت امام زمانی که شعارهای انحرافی باب شده بود فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر. امام خمینی با تیزبینی متوجه شدند از این الفاظ انحرافی ناشی از اهداف پشت پرده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران استوار بر ارکان مختلف است گفت: در قانون اساسی ارکان معنوی، معنایی و عقیدتی نظامی جمهوری اسلامی تصویب شده است که نظامی مبتنی بر ایمان، توحید و عدالت است. نظامی که مسئولین آن موظف به ترویج ارزش‌های اخلاقی هستند.

وی با بیان اینکه مردم‌سالاری دینی تبیین این معناست گفت: نظام جمهوری اسلامی هم حائز مردم‌سالاری است و هم به ارزش‌های الهی اتکا دارد. مسوولیت در این نظام یک مسوولیت الهی است و هیچ مسئولی نباید به فکر قدرت و جمع‌آوری مال باشد چیزی که در این کشور مسئول را مسئول می‌کند خدمترسانی و همنشینی با مردم است.

آملی لاریجانی خاطر نشان کرد: در همین ایام مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند که اجرای آن یک وظیفه عمومی است. هر چند سران قوا در محضر ایشان همنوا، متعهد به انجام وظایف شدند. چیزی که انگیزه مقام معظم رهبری در ابلاغ این سیاست‌هاست اجرایی شدن اهداف آن است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نظام مقتدر نیازمند ایستادن روی پاهای خود است اظهار داشت: اتکا به نیروهای درونی، توان اقتدار نظام را بالا می‌برد البته در این مسیر به رفاه عمومی هم خواهیم رسید. کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد شفاف در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اجرایی شدن این سیاست‌ها باید از مراجع بالا مانند مجلس، قوه مجریه و قوه قضائیه تدبیر و نظارت شود.

رئیس قوه قضائیه افزود:‌ دولت جدید خوشبختانه با اقتدار و قدرت مشغول به کار شده است و خوشحالیم که شعار تدبیر و امید را به کار گرفته که امیدوارکننده است اما امیدواریم در عمل هم همینگونه باشد.

رئیس قوه قضائیه افزود: امیدواریم بتوانیم خدمتی برای ایفای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به این استان بکنیم هر چند ایشان به طور جد پیگیر اجرا و انجام این مصوبات هستند.