رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری استان كرمانشاه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری، اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی را موجب نشاط در جامعه و اقتدار نظام دانست و تاكید كرد: عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی یک وظیفه عمومی است و امیدواریم در اسرع وقت مقدمات اجرایی شدن این سیاست ها ترسیم شود.
به گزارش خبرگزاری برنا به نقل ازاداره كل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی اظهار كرد: خوشحالیم که دولت جدید به حمدالله با اقتدار مشغول به کار شده و بسیار خوشحالیم که شعار تدبیر و امید مطرح شد چون این خودش امیدوار کننده است و ما امیدواریم که این شعار در مرحله عمل هم به منصه ظهور برسد و قوه مجریه در کنار قوه قضاییه و قوه مقننه به اهداف عالیه نظام برسند.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه نظام مقتدر نیازمند ایستادن روی پاهای خود است اظهار داشت: نگاه كردن به بیرون از كشور موجب ایجاد سستی و ضعف ما شده و باید با اتكا به نیروی درونی و موضوع درون زایی اشاره شده در سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری اقتدار نظام را بالا ببریم. البته در این مسیر به رفاه عمومی هم خواهیم رسید. کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد شفاف در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است.
آیت الله لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یک نظام مقدس و معنوی است خاطرنشان کرد: حضرت امام پس از سرنگونی رژیم شاهنشاهی با تیز هوشی خاصشان جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد را مطرح کردند و امروز این نظام جایگاه خاص خود را دارد و بر اساس قانون اساسی اصول اولی آن که اصول اعتقادی است پابرجا است، یعنی ما در نظامی و ایمانی؛ معنوی و مبتنی بر عدالت قرار داریم و مسئولانش بر اساس ارزشهای اخلاقی عمل می کنند.
رئیس دستگاه قضا گفت: جمهوری اسلامی استوار بر ارکانی است که در قانون اساسی به این ارکان نظیر معنویت، عقیده و معنا اشاره شده و هر کدام از آنها ترسیم شده است.
آیت الله لاریجانی در تشریح خاص بودن نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: این نظام هم مردم‌سالار بوده و هم دینی، به این معنا که نظام ما بر آرای مردم و ارزش‌های الهی اتکا دارد.همه مسئولان به نوعی در زمان انتخاب مسئولیت سوگند خورده‌اند و در سوگندشان مسئله اسلام، معنویت و ارزش‌های الهی تصریح شده و ما نباید این ارزش‌ها را فراموش کنیم و البته در مقام عمل هم به آنها توجه داشته باشیم.
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه خدمت به مردم محروم یک وظیفه است، بیان داشت: مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی به اقشار کم در آمد ومتوسط اشاره کردند و همه مسئولان باید وقت گذاشتن برای خدمت را نصب العین خود قرار بدهند.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به صحبت‌های استاندار کرمانشاه درباره اهمیت تبادلات اقتصادی با کشور عراق گفت: مبادلات تجاری با عراق ظرفیت بالایی دارد و الان کشورهای زیادی در این زمینه ورود کرده‌اند اما آمار نشان می‌دهد که ما در این باره عقب هستیم.