سخنگوی وزارت خارجه پاکستان «پنجشنبه شب» در گفت وگو با رسانه های خبری درباره وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروه تروریستی جیش العدل گفت؛ پاکستان پیشتر این اقدام را یک حادثه ناگوار خوانده و حتی کشته شدن یکی از مرزبانان ایرانی را توسط گروههای غیرقانونی محکوم کرده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، خانم «تسلیم اسلم»پنجشنبه شب در گفت وگو با رسانه های خبری درباره وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی توسط گروه تروریستی جیش العدل گفت: پاکستان پیشتر این اقدام را یک حادثه ناگوار خوانده و حتی کشته شدن یکی از مرزبانان ایرانی را توسط گروههای غیرقانونی محکوم کرده است.

وی تصریح کرد: ما همچنین ابراز همدردی خود را با خانواده قربانی این اقدام اعلام نموده و تاکید کرده ایم که همکاری کامل با مقام های ایرانی در این موضوع افزایش یافته و تداوم دارد.

به گزارش برنا، دیپلمات ارشد پاکستان گفت: روابط تاریخی و همکاری های جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در زمینه های مختلف فراتر از آن است که حوادث مرزی باعث تحت تاثیر قرار دادن آن شود.

اسلم گفت: نامه ارائه شده دولت جمهوری اسلامی ایران به دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص آزادی پنج مرزبان ربوده شده، هرگز علیه دولت پاکستان نیست.

وی با اشاره به اینکه دو کشور در حال بررسی و تعیین تاریخ سفر نخست وزیر پاکستان به تهران هستند؛ افزود: ما می خواهیم نشستی با حضور وزرای کابینه پیش از بازدید نواز شریف از تهران داشته باشیم تا دستور کار مهم این سفر تهیه و در جدول کاری دولت گنجانده شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد: سفر نواز شریف به منظور دیدار با مقام های ارشد تهران گامی بزرگ و رو به جلو در روابط دوجانبه میان ایران و پاکستان خواهد بود، بطوریکه در حال حاضر دو طرف یک رابطه سیاسی قوی دارند و در این سفر مقام ها بیشتر به ارتقای همکاری های اقتصادی تمرکز خواهند داشت.

تسلیم اسلم ادامه داد: ما همواره روابط دوستانه و برادرانه خود را با تمامی کشورهای مسلمان به عنوان اجرای بخشی از سیاست ها و اهداف سازمان همکاری های کشورهای اسلامی OIC حفظ کرده و معتقدیم که اتحاد مسلمانان مهم ترین مساله در جهان اسلام بوده و دولت پاکستان بمنظور هماهنگی بیشتر و ارتقای همکاری دوستانه میان کشورهای مسلمان، تلاش جدی داشته است.

سخنگوی وزات امور خارجه پاکستان در ادامه سخنانش درباره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در روزهای آینده گفت: تدابیر امنیتی در مناطق مشترک مرزی پاکستان با افغانستان با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تشدید شده است.

وی خاطر نشان کرد: دولت پاکستان به اقدامات و تلاش های انجام شده توسط مقامات دولت افغانستان بمنظور برگزاری انتخابات شفاف و صلح آمیز در این کشور اذعان داشته و برای مردم و دولت آینده افغانستان در مبارزه با چالش های امنیتی آرزوی موفقیت می کند.