«مارتین شفر»، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان با بیان اینکه مذاکرات هسته ای تاکنون سازنده و مفید بوده،گفت: این خوشبینی وجود دارد که در پایان مهلت 6 ماهه تعیین شده در توافق موقتی ژنو به هدف نهایی در مذاکرات هسته ای با ایران دست یابیم.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،«مارتین شفر» روز جمعه در نشست خبری سخنگویان دولت آلمان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درخصوص ارزیابی از مذاکرات هسته ای گروه 1+5 با ایران در آستانه برگزاری سومین مرحله از این مذاکرات به میزبانی، وین،خاطرنشان کرد:مذاکرات انجام شده تاکنون سازنده و مفید بوده و پیش بینی می شود که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

شفر در پاسخ به اینکه آلمان به عنوان یکی از کشورهای گروه 1+5 و طرف مذاکره با ایران تا چه اندازه به دستیابی به توافق نهایی در مهلت تعیین شده 6 ماهه در توافق موقتی ژنو امیدوار است،گفت:از ابتدا نیز بر پایه برنامه اقدام مشترک مورد توافق در مذاکرات هسته ای ژنو تصمیم گیری ها بر این اساس بوده که در مهلت مشخص 6 ماهه ( پایان جولای) مراحل و اقدامات برای تدوین راه حل نهایی انجام شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان،خاطرنشان کرد: اگر چه هنوز راه سختی برای توافق نهایی درمورد برخی موضوعات پیش رو داریم اما مذاکرات تاکنون سازنده و مفید پیش رفته و همین موضوع موجب شده تا خوشبینی محتاطانه ای داشته باشیم که در چارچوب زمان بندی تعیین شده می توانیم به توافق نهایی برسیم.

به گزارش برنا، سومین مرحله از مذاکرات هسته ای به میزبانی وین قرار است طی روزهای 18 تا 20 فروردین ماه به ریاست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و خانم کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی در این شهر برگزار شود.

در این میان نشست کارشناسان ایران و 1+5 برای بررسی موضوعات فنی و نزدیک تر کردن دیدگاه های دو طرف به ریاست «حمید بعیدی نژاد» مدیر کل سیاسی و امور بین المللی وزارت امور خارجه از ایران و استفان کلمنت دستیار خانم «کاترین اشتون» از طرف گروه 1+5 از روز گذشته در وین آغاز شده و تا سه روز ادامه خواهد داشت.