محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز گفت: ایران هیچ منافعی در تولید سلاح هسته‌ای ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با ان‌بی‌سی نیوز که روز گذشته نیز بخش‌هایی از ان منتشر شد، تاکید کرد که کشورش هیچ منافعی در تولید سلاح هسته‌ای ندارد و یادآور شد که این سلاح‌ها می‌تواند نفوذ ایران را در منطقه کاهش دهد.

محمدجواد ظریف اظهار کرد: ما هیچ منافعی برای تولید سلاح هسته‌ای در ایران نمی‌بینیم و ایران قادر است گام‌های لازم برای متقاعد کردن جهانیان در این خصوص که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم، بردارد. 

ظریف در ادامه گفت: سلاح هسته‌ای به هیچ کس کمکی نمی‌کند. این راهی است که آمریکا، روسیه و دیگران از طریق آن به دنبال برقراری آرامش و امنیت به وسیله برخورداری از امکان نابودی یکدیگر هستند.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: سلاح‌های هسته‌ای شبیه آنچه که پاکستان، آمریکا، روسیه و اسرائیل در اختیار دارند آنها را از خشونت مصون نگه نداشته است. ایران از همسایگانش بزرگتر، قوی‌تر، ثروتمندتر و پیشرفته‌تر است و از این رو نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد و روسیه، آمریکا، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان از ایران خواسته‌اند تا تعداد سانتریفیوژهای خود را به تنها چند هزار سانتریفیوژ کاهش دهد. این در حالی است که ایران تاکید دارد نیازمند ده‌ها هزار سانتریفیوژ است تا بتواند سوخت نیروگاه‌های خود را تامین کند.