«جان کری» وزیر خارجه آمریکا بامداد (دوشنبه) وارد وین شد تا با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود درباره روند پیشرفت مذاکرات مشورت و رایزنی کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،یک مقام ارشد امریکایی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: هرچند که پیشرفت هایی در مذاکرات با ایران داشتیم ولی موارد اختلاف همچنان باقی است.

این مقام ارشد امریکایی بیان کرد: انتظار این است که کری در ساعت های حضور در وین با ظریف و اشتون درباره روند پیشرفت مذاکرات مشورت و مواضع ایران را در این زمینه بررسی کند.

وی همچنین در ادامه مدعی شد: کشورهای 1+5 مواضع واحدی دارند هرچند که منافع ملی آنها متفاوت است. درمذاکرات پیشرفت هایی حاصل شده ولی هنوز موارد اختلاف باقی است.

این مقام ارشد امریکایی همچنین مدعی شد که ˈ برخی مواضع ایران غیرعملی و نامناسبˈ است و تصریح کرد: ایران باید تصمیم های سختی بگیرد.

قرار نیست امروز صبح دیداری میان هیات ها و یا وزیران نخواهد بود ولی انتظار می رود با ورود سایر وزیران خارجه به وین این دیدارها از بعدازظهر اغاز شود.

هیات مذاکره کننده ایرانی از روز چهارشنبه 11 تیر تا کنون در وین در حال مذاکره با کشورهای 1+ 5 است تا متن توافق جامع نوشته شود.